Par Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta direktora pienākumu izpildītāju ieceļ Sarmīti Villeri

Par Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta direktora pienākumu izpildītāju ieceļ Sarmīti Villeri

09.10.2015

  • Noslēdzoties Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) konkursam uz vakanto NMPD direktora vietnieka katastrofu medicīnas jautājumos-Katastrofu medicīnas centra vadītāja amatu, šajā amatā iecelta līdzšinējā NMPD Rīgas reģionālā centra vadītāja vietniece operatīvajos jautājumos Sarmīte Villere. Veselības ministrs Dr.Guntis Belēvičs no 9.oktobra par NMPD direktora pienākumu izpildītāju iecēlis S.Villeri.
  • S.Villere ir ārste-pediatre un sertificēta, apmācīttiesīga neatliekamās medicīnas ārste, kuras darbs gandrīz 30 gadus ir saistīts ar pirmsslimnīcas neatliekamās medicīniskās palīdzības nodrošināšanu un organizēšanu. 
  • Kopš 2009.gada S.Villere ieņēmusi NMP dienesta Rīgas reģionālā centra vadītāja vietnieces operatīvajos jautājumos amatu, kur darba pienākumi saistīti neatliekamās medicīniskās palīdzības organizēšanu un pārraudzību Rīgas reģionā. Pirms tam S.Villere strādājusi arī Katastrofu medicīnas centrā, risinot jautājumus, kas saistīti ar ārstniecības personu kvalifikāciju un apmācību, kā arī vadot lekciju ciklu par katastrofu medicīnas menedžmentu.   
  • S.Villerei ir arī liela praktiskā darba pieredze, strādājot gan neatliekamās medicīniskās palīdzības brigādē, gan veicot vecākās dežūrārstes pienākumus dispečercentrā Rīgas ātrās palīdzības stacijā. Papildus tam S.Villere bijusi arī lektore un docētāja, medicīnas koledžu studentiem pasniedzot lekcijas par neatliekamo medicīnu. 
  • S.Villere ilgus gadus darbojas Latvijas Ārstu biedrībā un Neatliekamās medicīnas asociācijā. 2013.gada S.Villere ievēlēta par Neatliekamās medicīnas asociācijas prezidenti.

informācijas avots Veselības Ministrija