Kurzemē “BRĪVS” zaļo aproču kustībai pievienojas 341 skolēns

04.12.2015

  • “Brīvs” komanda, kurā apvienojušies ģimenes ārsts un psihologi, turpina viesošanos Latvijas skolās ar mērķi izglītot un informēt bērnus, pusaudžus un pedagogus par smēķēšanas negatīvo ietekmi un aicina pusaudžus neuzsākt smēķēt, kā arī tos, kas jau smēķē – atmest šo kaitīgo ieradumu.
  • Slimību profilakses un kontroles centrs 2014. gadā uzsāka zaļo aproču kustību, lai aicinātu būt BRĪVAM – brīvam no tabakas, brīvam no kaitīgiem ieradumiem. Kurzemē zaļās aproces saņēmis 341 skolēns, kuri aktīvi diskutējot, prezentējot mājas darbus par smēķēšanas kaitīgumu un uzzinot par smēķēšanas kaitīgo ietekmi uz veselību, ir kļuvuši par daļu no zaļo aproču kustības dalībniekiem.
  • Kurzemē “Brīvs” komanda viesojās pie skolēniem astoņās skolās (Mazirbes pamatskola, Vandzenes pamatskola, Kuldīgas centra vidusskola, Kuldīgas ģimnāzija, Kuldīgas alternatīvā sākumskola, Dzērves pamatskola, Liepājas 7.vidusskola, Engures vidusskola). Domapmaiņu pēcpusdienu cikla ietvaros plānots apmeklēt 50 skolas visā Latvijā, šā gada septembrī, oktobrī, novembrī un decembrī.
  • Domapmaiņu pēcpusdienu cikls ir turpinājums Veselības ministrijas un Slimību profilakses un kontroles centra 2014. gadā notikušajai kampaņai “Brīvs”, kuras mērķis bija informēt pusaudžus vecumā no 11 – 15 gadiem par tabakas lietošanas negatīvo ietekmi uz veselību.

Papildus informāciju aicinām skatīt www.spkc.gov.lv vai www.draugiem.lv/sveiksunvesels