Sekmīgi noslēdzas sociālā psihiskās veselības veicināšanas kampaņa “Nenovērsies!”

Sekmīgi noslēdzas sociālā psihiskās veselības veicināšanas kampaņa “Nenovērsies!”

10.12.2015

  • Noslēdzoties psihiskās veselības veicināšanai veltītajai kampaņai “Nenovērsies!”, kampaņas organizatori – Veselības ministrija un Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) – informē, ka kampaņas aktivitātes noritējušas sekmīgi un sabiedrībā vērojama interese par psihiskās veselības jautājumiem.
  • Lai izglītotu iedzīvotājus par psihisko traucējumu pazīmēm, motivētu vērsties pēc palīdzības un mazinātu aizspriedumus pret cilvēkiem, kuri ar šiem traucējumiem slimo tika īstenotas vairākas dažādām kampaņas mērķauditorijām domātas aktivitātes Rīgā un reģionos: ārstu-psihoterapeitu bezmaksas konsultācijas, semināri reģionu iedzīvotājiem, lekcijas uzņēmumos, reklāma TV, radio un interneta portālos, komunikācija sociālajos tīklos, izglītojoši speciālistu raksti medijos, kā arī informatīvu materiālu izplatīšana sadarbībā ar Latvijas Personāla vadīšanas asociāciju, Nodarbinātības valsts aģentūru un citām organizācijām.
  • SPKC Psihiskās veselības veicināšanas nodaļas vadītājs Toms Pulmanis: “Kampaņas laikā novērotais liecina, ka līdztekus aizspriedumiem, sabiedrībā tomēr vērojama liela interese par jautājumiem, kas skar psihisko veselību. To esam ņēmuši vērā, gan attīstot un pilnveidojot informācijas bāzi mājaslapā www.nenoversies.lv, gan kampaņas ietvaros organizējot konsultācijas, lekcijas un citus pasākumus. Kopējais www.nenoversies.lv apmeklētāju skaits sasniedzis gandrīz 35 000 unikālo lietotāju. Aizspriedumu mazināšana sabiedrībā ir ilgstošs process, bet mēs esam apmierināti ar šobrīd sasniegto un gatavi šos jautājumus aktualizēt arī turpmāk”.
  • Šī gada kampaņas laikā tika sagatavots arī īpašs informatīvais materiāls – e-grāmata, kura ir lejupielādējama kampaņas mājaslapā www.nenoversies.lv. E-grāmatā ir iekļauti gan praktiski padomi, kā motivēt cilvēkus ar dažādām psihiskām saslimšanām vērsties pēc palīdzības, gan citi būtiski ar saskarsmi, komunikāciju un sadzīvi saistīti aspekti. Mājaslapā tika aktualizēti arī pašnovērtējuma testi depresijas un trauksmes līmeņa noteikšanai, kā arī praktiska informācija, kur meklēt palīdzību – kontaktinformācija valsts apmaksātu psihiatru konsultāciju saņemšanai, nevalstiskās organizācijas, kas atbalsta personas ar psihiskiem traucējumiem, krīzes, uzticības un informatīvie tālruņi, kā arī cita noderīga informācija.

Plašāka informācija par kampaņu pieejama www.spkc.gov.lv un www.nenoversies.lv