Paaugstina zemākās mēnešalgas ārstniecības personām

Paaugstina zemākās mēnešalgas ārstniecības personām

22.12.2015

  • Šodien, 22.decembrī, Ministru kabineta sēdē apstiprināti grozījumi noteikumos, kas nosaka zemākās mēnešalgas un speciālās piemaksas ārstniecības personām*. Grozījumi izstrādāti ar mērķi palielināt ārstniecības iestādēs nodarbināto darba samaksu atbilstoši papildus piešķirtajam finansējumam veselības nozarē. 
  • Jau ziņots, ka mediķu atalgojuma paaugstināšanai nākamajā gadā papildus piešķirti 10 miljoni eiro. Veselības ministrijas, Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības un Latvijas slimnīcu biedrības izveidotā darba grupa vienojās, ka atalgojums ārstniecības personām no nākamā gada 1.janvāra vidēji pieaugs par 7%. 
  • Līdz ar valstī noteiktās minimālās algas celšanu iepriekš samazinājās starpība starp zemākajām un augstākām ārstniecības personu kvalifikācijas kategorijām, kas neatbilda izglītības, kvalifikācijas un atbildības līmeņu atšķirībām. Tādēļ tagad procentuāli visievērojamākais atalgojuma pieaugums (9-10%) paredzēts tajās kvalifikācijas kategorijās, kurās kvalificējies vislielākais ārstniecības personu skaits, tostarp, māsām, ārstu palīgiem, vecmātēm un funkcionālajiem speciālistiem. Zemākā mēnešalgas likme tiks palielināta arī citām ārstniecības personu kategorijām, kā arī pārējam ārstniecības iestāžu personālam, kas ir nodarbināts valsts un pašvaldību ārstniecības iestādēs. 
  • Noteikumu grozījumi stāsies spēkā 2016.gada 1.janvārī. 

*Ministru kabineta 2010.gada 29.jūnija noteikumi Nr.595 ”Noteikumi par zemāko mēnešalgu un speciālo piemaksu ārstniecības personām”