Ar rītdienu vairākām Veselības ministrijas padotības iestādēm jauni vadītāji

Ar rītdienu vairākām Veselības ministrijas padotības iestādēm jauni vadītāji

04.02.2016

  • Veselības ministrs Dr.Guntis Belēvičs ir parakstījis rīkojumu par nozares iestāžu vadītāju rotāciju, lai nodrošinātu efektīvu valsts pārvaldes funkciju īstenošanu, mazinātu korupcijas riskus, paaugstinātu ierēdņu kompetenci un profesionalitāti.
  • Ar piektdienu, 5.februāri, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta direktora amatā ir pārcelta līdzšinējā direktora pienākumu izpildītāja Sarmīte Villere. S.Villere ir ārste-pediatre un sertificēta, apmācīttiesīga neatliekamās medicīnas ārste, kuras darbs gandrīz 30 gadus ir saistīts ar pirmsslimnīcas neatliekamās medicīniskās palīdzības nodrošināšanu un organizēšanu. S.Villerei ir liela vadības un praktiskā darba pieredze, strādājot gan neatliekamās medicīniskās palīdzības brigādē, gan veicot vecākās dežūrārstes pienākumus dispečercentrā Rīgas ātrās palīdzības stacijā. Papildus tam S.Villere bijusi arī lektore un docētāja, medicīnas koledžu studentiem pasniedzot lekcijas par neatliekamo medicīnu.
  • Veselības inspekcijas vadītājs Egils Harasimjuks turpmāk vadīs Valsts tiesu medicīnas ekspertīzes centru, savukārt līdzšinējā Valsts tiesu medicīnas ekspertīzes centra direktore Aija Mežsarga būs Veselības inspekcijas vadītāja. Ministrs uzsvēris, ka augstu vērtē abu šo amatpersonu pieredzi un zināšanas, taču lēmumu skaidrojis ar to, ka E.Harasimjuks un A.Mežsarga savā karjeras izaugsmē saskarsies ar jauniem izaicinājumiem un tiks nodrošināta profesionāla pilnveidošanās. Lai stiprinātu sporta medicīnas un sportistu veselības veicināšanas jautājumus, Valsts sporta medicīnas centra direktores vietnieka amatā darbu uzsāks līdzšinējā Slimību profilakses un kontroles centra direktore Inga Šmate. Veicot rotāciju, tika izvērtēta iestāžu vadītāju kompetence, zināšanas un darba pieredze. Visas amatpersonas jaunos amata pienākumus sāks pildīt ar rītdienu – 5. februāri.

Informācijas avots: VM