Veselības ministrs tiekās ar Ukrainas vēstnieku Latvijā

Veselības ministrs tiekās ar Ukrainas vēstnieku Latvijā

11.03.2016
  • 10.martā veselības ministrs Dr.Guntis Belēvičs tikās ar Ukrainas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijā Jevgeniju Perebijni un Ukrainas vēstniecības Latvijā otro sekretāru Kirilu Voroņinu, kā arī ar Bogomoļeca Valsts medicīnas universitātes delegācijas pārstāvjiem. 
  • Tikšanās laikā Ukrainas vēstnieks izteica pateicību par Latvijas valsts atbalstu Ukrainai, dodot iespēju Ukrainas karavīriem ārstēties Latvijas ārstniecības iestādēs.
  • Ukrainas vēstnieks informēja, ka 9.martā tika parakstīts saprašanās memorands starp Rīgas Stradiņa universitāti (RSU) un  Bogomoļeca Valsts medicīnas universitāti (Ukraina, Kijeva). Ar šī memoranda parakstīšanu plānots veidot universitāšu sadarbību gan studentu apmācības, gan zinātniskās pētniecības jomā. Universitātes delegācijai vakar bija iespēja tikties arī ar RSU vadību, iepazīties ar mācību bāzi, laboratorijām un Stomatoloģijas klīniku. Bogomoļeca Valsts medicīnas universitātes rektora pienākumu izpildītājs Jaroslavs Cehmisters izteica vēlmi uzņemt RSU delegāciju Kijevā.
  • Ukrainas vēstnieks Jevgenijs Perebijnis arī iepazīstināja veselības ministru ar ieceri aprīlī Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcā rīkot zinātnisku konferenci saistībā ar 30.gadadienu kopš AES avārijas Černobiļā. Veselības ministrs pauda atbalstu šai iecerei.
  • Tikšanās laikā veselības ministrs Dr.Guntis Belēvičs informēja par plānotajiem veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumiem Latvijā, ko  finansēs no Eiropas Savienības struktūrfondu līdzekļiem. Ministrs informēja arī par veiktajiem grozījumiem normatīvajos aktos ar mērķi veicināt sabiedrības veselību – izmaiņām skolēnu ēdināšanā un jauno likumprojektu, kas regulēs tabakas izstrādājumu apriti. 
  • Tikšanās noslēgumā veselības ministrs Dr.Guntis Belēvičs apliecināja, ka Latvija ir atvērta dažādiem sadarbības projektiem un, strādājot pie sabiedrības veselības uzlabošanas un pilnveidojot veselības aprūpes sistēmas, abas valstis viena no otras var gūt pozitīvu pieredzi.

Informācijas avots: VM