Rosina aizliegt elektronisko cigarešu un uzpildes flakonu reklāmas

Rosina aizliegt elektronisko cigarešu un uzpildes flakonu reklāmas

20.03.2016

  • 17.martā Valsts sekretāru sanāksmē tika izskatīts un tālākai apstiprināšanai Ministru kabinetā virzīts Veselības ministrijas izstrādātais likumprojekts „Grozījumi Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā”. 
  • Papildus jau spēkā esošajam aizliegumam audio un audiovizuālos komerciālos paziņojumos reklamēt tabaku, tabakas izstrādājumus un smēķēšanu, likumprojektā paredzēts noteikt aizliegumu reklamēt arī elektroniskās cigaretes un uzpildes flakonus. Līdz ar šo aizliegumu privātpersonas, kuru pamatnodarbošanās ir saistīta ar minēto preču ražošanu vai pakalpojumu sniegšanu, nedrīkstēs būt arī raidījumu sponsori. Atbilstoši likumprojektam paredzēts, ka elektroniskās cigaretes un uzpildes flakonus būs aizliegts izvietot arī audiovizuālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu raidījumos. 
  • Izmaiņas likumā paredzēts veikt, pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes direktīvu 2014/40/ES par dalībvalstu normatīvo un administratīvo aktu tuvināšanu attiecībā uz tabakas un saistīto izstrādājumu ražošanu, noformēšanu un pārdošanu, saskaņā ar kuru nacionālā līmeņa tiesību aktiem jāstājas spēkā līdz 2016.gada 20.maijam.