Diskutē par veselības aprūpes finansēšanas modeļa maiņu

Diskutē par veselības aprūpes finansēšanas modeļa maiņu

22.03.2016
  • 21.martā veselības ministra Dr.Gunta Belēviča vadībā norisinājās darba grupas* sanāksme par veselības aprūpes finansēšanas modeļa maiņu.
  • Klātesošie tika iepazīstināti ar esošo veselības aprūpes finansēšanas modeli un secinājumiem, ka veselības jomā kopējie izdevumi ievērojami atpaliek no Eiropas Savienības vidējā līmeņa, un lielu izdevumu daļu veido privāti skaidras naudas maksājumi. Rezultātā veselības sektors cieš no vispārējām finansēšanas problēmām, jo katru gadu ir pieejams tikai neliels publiskā finansējuma pieaugums.
  • Veselības aprūpes finansēšanas modeļa maiņas mērķis ir ilgtspējīgas veselības aprūpes finanšu sistēmas izveide, tās paredzamība un stabilitāte, būtiski uzlabojot veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību. Līdz ar to darba grupas uzdevums ir izstrādāt dažādus finansēšanas modeļa variantus.
  • Sanāksmes laikā darba grupas dalībnieki dalījās viedokļos par iespējamajiem risinājumiem, pārrunājot arī iepriekš nozarē izstrādāto veselības aprūpes finansēšanas modeļu plusus un mīnusus.
  • Darba grupas nākamā tikšanās plānota 15.aprīlī.

*Darba grupā ir pārstāvji no Veselības ministrijas, Finanšu ministrijas, Labklājības ministrijas, Nacionālā veselības dienesta, Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas Sabiedrības veselības apakškomitejas, Latvijas Pašvaldību savienības, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības, Latvijas Darba devēju konfederācijas, Latvijas Apdrošināšanas asociācijas un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras.

Informācijas avots: VM