Par veselības ministra tikšanos ar Latvijas zāļu ražotājiem

Par veselības ministra tikšanos ar Latvijas zāļu ražotājiem

23.03.2016
  • Otrdien, 22.martā, veselības ministrs Dr.Guntis Belēvičs tikās ar Latvijas zāļu ražotājiem, lai apspriestu zāļu ražošanas attīstības iespējas.
  • Tikšanās laikā tika pārrunāti jautājumi par ražošanas uzņēmumu saimnieciskajiem rādītājiem, galvenajiem eksporta tirgiem, zāļu un medicīnisko ierīču reģistrācijas procesu, kā arī Latvijā esošo zāļu kompensācijas sistēmu. Esošā situācija apliecina, ka nacionālajiem zāļu ražotājiem ir iespējams palielināt tirgus daļu Latvijā, jo vietējā tirgū paliek tikai 8,5% no saražotās produkcijas.
  • Kontekstā ar medikamentu izvērtēšanu un reģistrāciju tika pārrunāta sadarbība ar Zāļu valsts aģentūru (ZVA). ZVA pārstāvji arī informēja par iecerētajiem pasākumiem aģentūras kapacitātes stiprināšanai saistībā ar zāļu izvērtēšanu un reģistrāciju.
  • Veselības ministrs Dr.Guntis Belēvičs uzsvēra, ka ir apņēmības pilns palīdzēt nacionālajiem zāļu ražotājiem, un rosināja viņus iesniegt ierosinājumus un priekšlikumus saistībā ar risināmajiem jautājumiem uzņēmējdarbības attīstībai. Vienlaikus veselības ministrs norādīja, ka svarīgākais uzdevums ir pacienta izdevumu par ārstēšanos samazināšana un valsts budžeta līdzekļu racionāla izmantošana, tādēļ ir gatavs atbalstīt tādus pasākumus, kas vērsti uz zāļu cenu pazemināšanos.

Informācijas avots: VM