Pasaules Veselības dienā aicinām – uzvari diabētu!

Pasaules Veselības dienā aicinām – uzvari diabētu!

04.04.2016
  • Ceturtdien, 7.aprīlī, mediju pārstāvji tiek aicināti uz preses konferenci, kas veltīta Pasaules Veselības dienai. Lai pievērstu sabiedrības uzmanību arvien pieaugošajai cukura diabēta izplatībai, šogad Pasaules Veselības diena veltīta cukura diabēta profilaksei un ārstēšanai, īpašu nozīmi piešķirot veselīga dzīvesveida nozīmei. Lai izvairītos no saslimšanas, ikviens tiek aicināts: „Ēd veselīgi – esi aktīvs – seko ārsta padomiem – uzvari diabētu!”
Preses konferencē piedalīsies:
  • Dr.Guntis Belēvičs – veselības ministrs;
    Aiga Rūrāne – Pasaules Veselības organizācijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja;
    Dr.Laila Meija – Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas Dietoloģijas dienesta vadītāja, dietoloģe, Rīgas Stradiņa universitātes docente;
    Ilze Straume – Slimību profilakses un kontroles centra Veselības veicināšanas departamenta direktore.
  • Atbilstoši Pasaules Veselības organizācijas datiem šobrīd aptuveni 60 miljoniem cilvēku Eiropas reģionā ir cukura diabēts, un saslimstības izplatība pieaug visās vecuma grupās. Arī Latvijā pacientu skaits, kuriem diagnosticēts cukura diabēts, palielinās, un pēdējos 10 gados pacientu skaits ir gandrīz dubultojies (2005.gadā uzskaitē bija 47,8 tūkstoši, 2014.gadā – 84,6 tūkstoši pacientu). Saslimstības pieaugums ir saistīts galvenokārt ar lielāku liekā svara un aptaukošanās problēmu, neveselīgu uzturu un mazkustīgu dzīvesveidu. Tādēļ saslimstības ar cukura diabētu mazināšanā izšķiroša loma ir veselīga dzīvesveida ievērošanai.

Mediju uzmanībai!

  • Preses konference notiks 7.aprīlī plkst.12:00 Veselības ministrijā (Brīvības ielā 72, 309.telpā). Mediju pārstāvji aicināti piedalīties preses konferencē, par savu dalību informējot VM Komunikācijas nodaļu pa tālr.: 67876106.