Turpinās darbs pie priekšlikumu izstrādes veselības aprūpes finansēšanas modeļa maiņai

Turpinās darbs pie priekšlikumu izstrādes veselības aprūpes finansēšanas modeļa maiņai

15.04.2016
  • Šodien, 15.aprīlī, veselības ministra Dr.Gunta Belēviča vadībā norisinājās kārtējā darba grupas* sanāksme par veselības aprūpes finansēšanas modeļa maiņu.
  • Tikšanās laikā klātesošie tika iepazīstināti ar valsts apmaksātas veselības aprūpes finansējuma detalizētu sadalījumu un aprēķiniem par nepieciešamo finansējuma palielinājumu līdz optimālam līmenim, kāds izriet no Ministru kabinetā apstiprinātajām Sabiedrības veselības pamatnostādnēm 2014.-2020.gadam, nozares finansējumam sasniedzot 4% no IKP 2020.gadā. Dalībnieki diskutēja par nepieciešamību definēt pakalpojumu apjomu un iedzīvotāju grupas, kurām valsts apņemas garantēt veselības aprūpes pakalpojumu, finansēšanas modeļa maiņas rezultātā.
  • Tāpat klātesošie tika iepazīstināti ar sociālās apdrošināšanas sistēmas pamatprincipiem un to ietekmējošiem faktoriem, kā arī brīvprātīgās veselības apdrošināšanas attīstību Latvijā. 
  • Jau ziņots, ka veselības aprūpes finansēšanas modeļa maiņas mērķis ir ilgtspējīgas veselības aprūpes finanšu sistēmas izveide, tās paredzamība un stabilitāte, būtiski uzlabojot veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību. Līdz ar to darba grupas uzdevums ir izstrādāt dažādus finansēšanas modeļa variantus. 

 

*Darba grupā ir pārstāvji no Veselības ministrijas, Finanšu ministrijas, Labklājības ministrijas, Nacionālā veselības dienesta, Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas Sabiedrības veselības apakškomitejas, Latvijas Pašvaldību savienības, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības, Latvijas Darba devēju konfederācijas, Latvijas Apdrošināšanas asociācijas un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras.

Informācijas avots: VM