Veselības ministrs Dr.Guntis Belēvičs aicina skolēnus izvēlēties veselīgu un aktīvu dzīvesveidu

  Veselības ministrs Dr.Guntis Belēvičs aicina skolēnus izvēlēties veselīgu un aktīvu dzīvesveidu

 

18.04.2016
  • Šodien, 18.aprīlī, veselības ministrs Dr.Guntis Belēvičs Ziemeļvalstu ģimnāzijā piedalījās pasākumā par veselīga un aktīva dzīvesveida lomu veselības saglabāšanā, kas tika rīkots skolēnu sporta un prāta spēļu „ZZ Čempionāts 2016” ietvaros. 
  • Uzrunājot skolēnus un skolotājus, veselības ministrs Dr.Guntis Belēvičs uzsvēra, ka veselības uzturēšana visa mūža garumā ir katra cilvēka personiskā atbildība un īpaši būtiski ir apzināties to jau jaunībā un savu dzīvi balstīt uz veselību labvēlīgi ietekmējošām izvēlēm – veselīgu uzturu, fiziskām aktivitātēm un atteikšanos no atkarību izraisošām vielām.
  • Veselības ministrs vērsa uzmanību, ka bērnība un pusaudža gadi ir laiks, kad, ievērojot noteiktus dzīvesveida paradumus, tiek bruģēts ceļš uz veselību vai arī hronisku slimošanu nākotnē. Savā uzrunā ministrs akcentēja, ka tā vietā, lai savu brīvo laiku pavadītu sēžot pie datora vai televizora, ikkatram ir pieejamas dažādas veselīgākas alternatīvas, piemēram, pastaiga, riteņbraukšana, pārgājieni, peldēšana un citas. Tāpat ministrs uzsvēra, ka fiziskas aktivitātes ne tikai nostiprina fizisko veselību, bet arī uzlabo skolēna garīgo pašsajūtu. 
  • Dr.Guntis Belevičs arī uzsvēra, ka veselības mācības un trešās sporta stundas iekļaušana mācību programmās ir absolūta nepieciešamība, jo zināšanas par veselības saglabāšanu ir vienas no būtiskajām un noderīgākajām zināšanām jebkura cilvēka dzīvē. Uzrunas noslēgumā ministrs aicināja ikkatru skolēnu izvēlēties un ieviest veselīgus dzīvesveida paradumus ikdienā.

Informācijas avots: VM