Par Latvijas Slimnīcu biedrības iesaisti veselības aprūpes sistēmas jautājumu risināšanā

Par Latvijas Slimnīcu biedrības iesaisti veselības aprūpes sistēmas jautājumu risināšanā

21.04.2016
  • Veselības ministrija pauž neizpratni saistībā ar sabiedriskajā telpā izskanējušo Latvijas Slimnīcu biedrības priekšsēdētāja Jevgēņija Kalēja viedokli par to, ka netiek saņemta informācija par plānotajām reformām veselības nozarē.
  • Vēršam uzmanību, ka šā gada 10.martā veselības nozares reformu plāns ar sociālajiem partneriem tika apspriests Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes Veselības aprūpes nozares apakšpadomē (VANA*), diskutējot par valdības rīcības plāna projektu veselības aprūpes jomā un šajā sanāksmē piedalījās arī J.Kalējs. 
  • Valdības rīcības plāna projektā iekļautie uzdevumi paredz virkni pasākumu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamības uzlabošanai un veselības nozares cilvēkresursu attīstībai. Tostarp paredzēts arī izstrādāt priekšlikumus jaunam veselības aprūpes finansēšanas modelim, turpināt e-veselības ieviešanu, izstrādāt veselības aprūpes tīklu vadlīnijas un vienotas kvalitātes nodrošināšanas sistēmu prioritārajās veselības aprūpes jomās un īstenot veselības veicināšanas pasākumus, novirzot šīm aktivitātēm Eiropas struktūrfondu finansējumu.
     
  • Pēc diskusijām VANA dalībnieki pauda konceptuālu atbalstu izstrādātajam rīcības plāna projektam. Savukārt, piektdien, 22.aprīlī ir plānota veselības nozares pārstāvju tikšanās ar Ministru prezidentu Māri Kučinski, kuras laikā tiks prezentēts valdības rīcības plāna precizētā versija veselības aprūpes jomā.

* VANA ir Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes (NTSP) institucionālās sistēmas sastāvdaļa, kurā darbojas valdības, Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) pārstāvji.

Informācijas avots: VM