Zāles ar aktīvo vielu fuzafungīns vairs nebūs pieejamas Latvijas tirgū

Zāles ar aktīvo vielu fuzafungīns vairs nebūs pieejamas Latvijas tirgū

21.04.2016

  • Zāļu valsts aģentūra (ZVA) informē, ka aktīvo vielu fuzafungīnu saturošu zāļu Bioparox reģistrācijas apliecības īpašnieks Les Laboratoires Servier (Francija) ir uzsācis zāļu atsaukšanu no Latvijas tirgus. Turpmāk Bioparox aptiekās nebūs pieejams, un ārstiem no 2016. gada 21. aprīļa ir jāpārtrauc Bioparoxizrakstīšana pacientiem.
  • Pacientiem, kuri patlaban lieto šīs zāles, tuvākajā laikā jādodas pie ārsta, lai pārrunātu turpmāko ārstēšanu. Latvijas ārsti šodien, 21.aprīlī, ir saņēmuši informāciju, kā rīkoties saistībā ar zāļu atsaukšanu – vēstuli veselības aprūpes speciālistiem. Zāļu Bioparox atsaukšana Latvijā no mazumtirdzniecības un vairumtirdzniecības tīkliem jau ir uzsākta no 12. aprīļa. Savukārt līdz 28. maijam šīs zāles tiks izslēgtas no Latvijas Zāļu reģistra.
  • Fuzafungīns ir antibiotisks un pretiekaisuma līdzeklis izsmidzināšanai deguna un mutes dobumā augšējo elpceļu infekciju, tai skaitā rinofaringīta (saaukstēšanās), ārstēšanai.
  • Fuzafungīnu saturošu zāļu atsaukšana Eiropas Savienības valstīs, to vidū arī Latvijā, notiek pamatojoties uz Eiropas zāļu aģentūras (EMA) Farmakovigilances riska vērtēšanas komitejas (PRAC) ziņojumu parfuzafungīnu saturošām zālēm. PRAC ziņojumā secināts, ka ņemot vērā augšējo elpceļu slimību vieglo norisi un izārstēšanos bez zāļu lietošanas, šo zāļu lietošanas guvums neatsver iespējamu alerģisku reakciju rašanās risku, kā arī mikrobu nejutīguma (rezistences) pret antibiotiskiem līdzekļiem veidošanās risku.

Informācija par fuzafungīnu saturošu zāļu vērtēšanu Eiropas Savienībā pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē.