Zāļu pārmarķēšana noliktavā Rīgā notikusi nelegāli

Zāļu pārmarķēšana noliktavā Rīgā notikusi nelegāli

26.04.2016

  • Vakar, 2016. gada 25. aprīlī, Pārtikas un veterinārais dienests izplatīja paziņojumu par konstatētu nelegālu zāļu pārmarķēšanu kādā noliktavā Rīgā. Zāļu valsts aģentūra (ZVA) apstiprina, ka šis incidents ir noticis ārpus zāļu likumīgās aprites ķēdes, līdz ar to noliktavā notikušās darbības ar zālēm – uzglabāšana, marķēšana – nav bijušas legālas.
  • Uzņēmumam, kurā tika konstatēta nezināmas izcelsmes zāļu glabāšana, nav farmaceitiskās darbības licences darbībai Eiropas Savienības (ES) valstīs. Tam nav arī atbilstošas atļaujas zāļu glabāšanai, ko izsniedz Veselības inspekcija tādos gadījumos, kad zāles paredzēts uzglabāt muitas noliktavā.
  • Lai noskaidrotu notikušā apstākļus, Zāļu valsts aģentūras eksperti sadarbojās gan ar Pārtikas un veterināro dienestu, gan ar Valsts policiju. Saskaņā ar Pārtikas un veterinārā dienesta sniegto informāciju, ZVA konstatēja, ka uzņēmums nav licencēts veikt šāda veida farmaceitisko darbību, kā arī zāles nav ne Latvijā reģistrētas, ne arī tām ir izsniegta atļauja nereģistrētu zāļu izplatīšanai. Pēc ZVA rīcībā esošās informācijas šīs nelegālās zāles ir ievestas no ārpus ES esošas valsts un bija paredzētas eksportam arī uz valsti, kas atrodas ārpus ES.
  • Zāļu valsts aģentūras direktors Svens Henkuzens: “Zāļu valsts aģentūra un Veselības inspekcija stingri uzrauga farmaceitiskās darbības veicējus un rūpējas par to, lai Zāļu legālās aprites ķēdē (ražotājs – lieltirgotava – aptieka – pacients) šādas nelegālas zāles nenokļūtu. Katram zāļu aprites ķēdes dalībniekam ir jābūt licencētam attiecīga farmaceitiskās darbības veida veikšanai. Vēlos aicināt iedzīvotājus iegādāties zāles tikai licencētās aptiekās – vai tas būtu jau ierastajā veidā klātienē, vai licencētās interneta aptiekās. Visu Latvijā licencēto aptieku saraksts ir pieejams ZVA tīmekļa vietnē www.zva.gov.lv”.