Ūdenslīdēju šovs Pasaules Pulmonālās hipertensijas dienā

Ūdenslīdēju šovs Pasaules Pulmonālās hipertensijas dienā

28.04.2016

  • 5. maijā ar ūdenslīdēja šovu un atbalsta gājienu cauri Vecrīgai tiks atzīmēta Pasaules Pulmonālās hipertensijas diena. Šogad pasākumi, kas veltīti šai dienai, notiks vairāk nekā 80 pasaules valstīs, lai sabiedrībā aktualizētu šo grūti diagnosticējamo slimību tās nespecifisko simptomu dēļ. Tāpat šī diena ir svētki ikvienam pulmonālās hipertensijas pacientam, kurš iemācījies sadzīvot ar šo diagnozi.
  • Latvijā šo dienu organizē Pulmonālās hipertensijas biedrība (PHB), kas ik gadu pārsteidz sabiedrību ar ko interesantu un negaidītu. Šogad notiks ūdenslīdēja šovs 11. Novembra krastmalā –  ūdenslīdējs no Daugavas dzelmes izvilks īpašu lādi, kuras saturs tiek turēts noslēpumā. Pasākums notiks plkst. 17:00 piestātnē pie Akmens tilta, netālu no Grēcinieku ielas pieturvietas. Pēc ūdenslīdēja šova notiks atbalsta gājiens no 11. Novembra krastmalas uz Kino Citadele (13. janvāra iela 8, Rīgā), kur jau no plkst. 13:00 norisināsies meistardarbnīcas, lai vāktu ziedojumus Veselības un apmācību nometnei. Atbalsta gājienā cauri Vecrīgai aicināts piedalīties ikviens, lai dalītos ar saviem spēkiem un simboliski arī elpu, jo visbiežāk šāds ikdienišķs gājiens pulmonālās hipertensijas pacientiem prasa milzu pūles.
  •  „Ārkārtīgi smagi ir uzzināt par kārtējā PAH pacienta pāragru aiziešanu no dzīves slimības dēļ, kad adekvāta pieeja veselības aprūpei atrisinātu daudzas problēmas. Apziņa, ka tava dzīve var ilgt 5 gadus, liek uzdot ļoti personīgus jautājumus, kas skar ne vien pašu, bet arī tuviniekus un sabiedrību kopumā”, atzīst Ieva Plūme, PHB vadītāja. Viņa turpina: „Tāpēc svarīgi ir – ko es varu darīt, lai uzlabotu stāvokli. Mana atbilde ir – organizēt atbalstu jomās, kas ir atstātas „pelēkajā zonā” jeb uz pašu cilvēku pleciem – fizioterapija, profesionāls emocionālais atbalsts, 3 dienu rehabilitācija, pacientu izglītošana, skābekļa atbalsta terapija mājās”.
  • No plkst. 13:00 – 19:00 Kino Citadele notiks meistardarbnīcas: bizīšu pīšana, hennas zīmējumi, varēs noskaidrot, kāds ir skābekļa līmenis asinīs, iegādāties kampaņas T–kreklu. Pakalpojumi būs par īpaši draudzīgām cenām. Visi ziedoti līdzekļi tiks izlietoti PHB Veselības un apmācību nometnei pulmonālās hipertensijas pacientiem. Biedrība ik gadu 30 līdz 40 cilvēkiem rīko 3-4 dienu nometni, kurā sniedz atbalstu ģimenēm ar bērniem, kam ir īpašas vajadzības, mazturīgiem un trūcīgiem cilvēkiem ar invaliditāti. Veselības un apmācību nometnēs pedagogu vadībā bērniem ir īpaša programma: attīstošas nodarbes, apkārtnes izziņa, mākslas terapija. Pieaugušajiem notiek ārstnieciskā vingrošana, relaksācija, individuālas fizioterapeita konsultācijas, mākslas terapija, grupu prakses psihologa vadībā, veselīga uztura ABC, izglītošana par pacienta tiesībām, noderīgu prasmju apguve – interneta lietošana, interešu aizstāvība, saskarsme.

 Atbalstīt projektu var, ziedojot uz:

Pulmonālās hipertensijas biedrība

Reģ. Nr. 40008181693,

A/S Swedbank

IBAN: LV82HABA0551032669984
Ziedojuma mērķī lūdzam atzīmēt: Nometnei.

  • Pulmonālās hipertensijas simptomi ir nespecifiski un sākotnēji to bieži jauc ar citām sirds, plaušu vai hematoloģiskām saslimšanām. Biežākie simptomi pulmonālājai hipertensijai ir elpas trūkums, hronisks nogurums, sāpes krūtīs, sirdsklauves, ģīboņi, lūpu cianoze (zilgana nokrāsa).

Nāc, iedvesmojies un Elpo!

Vairāk informācijas: Ieva Plūme, Tālr. 26720675, [email protected]