Novadītas lekcijas Rīgas Pašvaldības policistiem par infekciju slimībām un to profilaksi

Novadītas lekcijas Rīgas Pašvaldības policistiem par infekciju slimībām un to profilaksi

03.05.2016

  • Jau pagājušajā gadā tika uzsākta veiksmīga sadarbība ar Rīgas Pašvaldības policiju (RPP), kopēji plānojot un realizējot kontrolpirkumus ar jauniešiem Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) kampaņas “Lai būtu skaidrs” ietvaros.
  • Turpinot veiksmīgu sadarbību, SPKC speciālisti š.g. aprīlī nolasīja 10 lekcijas sešās RPP pārvaldēs (Ziemeļu, Centra, Vidzemes, Kurzemes, Zemgales, Latgales). Kopumā lekcijas noklausijās vairāk kā 300 RPP darbinieki.
  • Nodarbību laikā RPP darbinieki tika informēti par dažādām infekciju slimībām un to pazīmēm, kā arī šo infekciju profilaksi, kuru inficēšanās riskam pašvaldības policijas darbinieki ir pastiprināti pakļauti veicot savus profesionālos darba pienākums. 
  • Konkrētāk lekcijās tika runāts par tuberkulozes, difterijas, meningīta, akūtu zarnu infekcijas slimībām, kā arī B un C hepatīta, sifilisa, ērču encefalīta, kašķa, trakumsērgas, utainības, blusu saslimšanas pazīmēm un profilaksi, kā arī minēto infekciju kontroles pasākumiem policista darbā.
  • Policistiem informācija tika sniegta gan par HIV profilakses punktu tīkla darbību Latvijā un tajos pieejamajiem bezmaksas pakalpojumiem. Īpaši tika izcelta rīcība ārkārtas situācijās pēc saskares ar potenciāli bīstamu HIV inficētu materiālu un iespējām veikt HIV eksprestestu.
  • RPP Ziemeļu pārvaldē tika nolasīta atsevišķa lekcija topošajiem RPP darbiniekiem. Šīs lekcijas ievaros SPKC speciālisti nodrošināja arī iespēju visiem interesentiem veikt HIV, hepatīta B un C ekspresdiagnostiku.

Informācijas avots: SPKC