Pārgalvīgi ūdenslīdēji šodien meklēs noslēpumu Daugavas dzelmē!

Pārgalvīgi ūdenslīdēji šodien meklēs noslēpumu Daugavas dzelmē!

05.05.2016.

  • Šodien, Pasaules Pulmonālās hipertensijas dienā, ūdenslīdēji no Daugavas dzelmes mēģinās izcelt īpašu lādi, kas glabā noslēpumu jau vairāku dienu garumā. Vai ūdenslīdējiem to izdosies izdarīt, uzzināsim šodien plkst. 17:00, kad viņi nirs 8-9 m dziļumā, un centīsies atrast lādi, kas tur ievietota pirms vairākām dienām. Cerams, ka Daugavas straume lādi ar noslēpumaino saturu nebūs aiznesusi no vietas, kur tā tika novietota.
  • Ar šo ūdenslīdēju aktivitāti tiks atzīmēta Pasaules Pulmonālās hipertensijas diena, kuru Latvijā svin ceturto gadu. Pulmonālās hipertensijas biedrība katru gadu ir apņēmības pilna atrast veidus, kā interesantā un neierastā veidā informēt sabiedrību par slimību.
  • Ūdenslīdēju šovs notiks sadarbībā ar Ūdenslīdēju un glābšanas dienestu un pēc tam ikviens aicināts piedalīties atbalsta gājienā uz k/t “Kino Citadele”, kur jau no plkst. 13:00 notiks meistardarbnīcas, lai vāktu ziedojumus Veselības un apmācību nometnei pulmonālās hipertensijas pacientiem.
  • Ik gadu Pasaules Pulmonālās hipertensijas dienai ir sportisks motīvs, kurā tiek akcentēts kāds sporta veids, šogad – zemūdens niršana, ar ko paši pulmonālās hipertensijas pacienti nevar nodarboties, jo slimība ir komplicēta, saistīta ar aizdusu, vājumu un skābekļa apgādes traucējumiem. Līdz šim vēl nav atrasts veids, kā pilnībā izārstēt šo bīstamo kaiti, un medikamentu terapija, ko pielieto, saistīta ar simptomātisku ārstēšanu. Pulmonālās hipertensijas pazīmes ir nespecifiskas un sākotnēji tās bieži jauc ar citām sirds, plaušu vai hematoloģiskām saslimšanām. Vidējā dzīvildze pēc slimības atklāšanas ir aptuveni 5 gadi. Vairāk par tās specifiku, diagnostiku, terapiju, kā arī jaunāko ASV atklāto gēnu terapijas iespēju asinsvadu remodelēšanā un līdz ar to – iespējām pulmonālās hipertensijas izārstēšanā – no plkst. 16:45 Daugavmalā (piestātnē pie Akmens tilts, netālu no Grēcinieku ielas pieturvietas) un atbalsta gājiena laikā varēs pastāstīt Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas ārsts-kardiologs dr. Andris Skride.

Nāc, iedvesmojies un Elpo!

Vairāk informācijas: Ieva Plūme, Tālr. 26720675, ieva.plume@phlatvia.lv

ielugums 05_05