Svinīgi atklās NMP dienesta brigāžu atbalsta centra “Krasts” jaunizveidotās telpas un brigādes saņems ASV dāvinājumu – sejas aizsargmaskas ārkārtas situācijām

Svinīgi atklās NMP dienesta brigāžu atbalsta centra “Krasts” jaunizveidotās telpas un brigādes saņems ASV dāvinājumu – sejas aizsargmaskas ārkārtas situācijām

06.05.2016

  • Piektdien, 6.maijā plkst. 13:00 Rīgā, Grebenščikova ielā 1 svinīgi atklās Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta brigāžu atbalsta centra „Krasts” vajadzībām rekonstruētās telpas un jaunuzcelto ēku.
  • Pasākumā NMP dienestam tiks pasniegts arī ASV puses dāvinājums – sejas aizsargmaskas brigādēm, kas ir ļoti nozīmīga individuālo aizsarglīdzekļu komplekta sastāvdaļa, lai pasargātu mediķus pret kaitīgo faktoru ietekmi sniedzot palīdzību ārkārtas situācijās un katastrofās, piemēram, bīstamu infekciju gadījumos, negadījumos ar ķīmiskām vielām u.c.
  • Pasākumā piedalīsies ASV vēstniecības Latvijā pagaidu pilnvarotā lietvede Šarona Hadsone-Dīna, ASV vēstniecības Latvijā Aizsardzības sadarbības biroja vadītājs pulkvežleitnants Roberts Makvejs, ASV Armijas inženieru korpusa projekta inženieris majors Rasels Destremps, Veselības ministrijas valsts sekretāres vietnieks Kārlis Ketners, NMP dienesta direktore Sarmīte Villere un dienesta darbinieki, kā arī pārstāvji no Rīgas domes, SIA “Veselības centrs 4” un par būvniecību un ēku rekonstrukciju atbildīgie.
  • NMP dienesta Rīgas reģiona brigāžu atbalsta centra “Krasts” darbam nepieciešamo telpu rekonstrukcija un operatīvo medicīnisko transportlīdzekļu novietošanai un apkopei nepieciešamās ēkas celtniecība notikusi ASV Bruņoto spēku virspavēlniecības Eiropā Civilās sadarbības programmas ietvaros un ASV puse šim mērķim novirzījusi 782 836 ASV dolāru.
  • Jaunās telpas ir izveidotas atbilstoši 24 stundu režīmā dežurējoša personāla darba specifikai un vajadzībām, paredzot gan darba un mācību, gan atpūtas telpas. Tāpat ir izbūvēta speciāla novietne operatīvā medicīniskā transporta novietošanai un mazgāšanai, atbilstošas telpas medicīniskā aprīkojuma, inventāra un medikamentu uzglabāšanai un atjaunošanai brigāžu darba vajadzībām u.c.

Informācijas avots: NMPD