NMP dienesta mediķi mācīsies sniegt pacientiem neatliekamo medicīnisko palīdzību glābšanas helikopterā

NMP dienesta mediķi mācīsies sniegt pacientiem neatliekamo medicīnisko palīdzību glābšanas helikopterā

16.05.2016

  • Otrdien, 2016. gada 17.maijā, notiks ikgadējās NMP dienesta mediķu mācības Nacionālo bruņoto spēku Gaisa spēku  Aviācijas bāzē (NBS GS AB) Lielvārdē.
  • Mācību laikā NMP dienesta brigāžu mediķi apgūs teorētiskās zināšanas un tiks arī praktiski apmācīti sniegt neatliekamo medicīnisko palīdzību pacientiem NBS GS Aviācijas bāzes glābšanas helikopterā, tostarp apgūstot situācijas, kad palīdzība jāsniedz negadījuma vietā glābšanas darbu laikā un gaisa medicīniskās transportēšanas laikā glābšanas helikopterā. Tāpat mediķi darbosies situācijās, kad nepieciešams sagatavot cietušo transportēšanai helikopterā no grūti pieejamas vietas.
  • NMP dienesta direktore Sarmīte Villere uzsver: “Šobrīd vidēji divas reizes mēnesī lūdzam Aviācijas bāzes palīdzību, jo nepieciešams glābšanas helikopters kritiski slimu pacientu vai smagi cietušo pārvešanai no reģionu slimnīcām uz specializētajām klīnikām Rīgā. Praktiskās mācības nodrošina mediķiem jau specifiskākās zināšanas un prasmes, līdz ar to būtiski paaugstina mūsu dienesta gatavību un spēju nodrošināt neatliekamo medicīnisko palīdzību ne tikai ikdienā, bet arī neikdienišķās vai ārkārtas situācijās. Turklāt mācības dod iespēju nostiprināt arī mediķu ikdienas sadarbību ar Aviācijas bāzes Aviācijas eskadriļas profesionālo komandu, kas rūpējas par pacientu un mediķu drošu transportēšanu”.
  • Mācības vadīs NMP dienesta Katastrofu medicīnas centra Valsts medicīnisko resursu un rezervju nodaļas speciālisti un NBS Aviācijas bāzes eskadriļas Glābšanas dienesta posma instruktori. Apmācībās tiks izmantots NBS Aviācijas bāzes glābšanas helikopters ar tajā pieejamo medicīnisko aprīkojumu.
  • Šāda veida teorētiskās un praktiskās mācības sadarbībā ar NBS AB tiek organizētas jau vairākus gadus, ik gadu apmācot ap 50 NMPdienesta mediķus. Līdz šim jau teju 400 NMP dienesta ārstniecības personas visā Latvijā ir apmācītas sniegt palīdzību smagi cietušiem vai kritiski slimiem pacientiem gaisa medicīniskās transportēšanas laikā. Šajā reizē mācībās piedalīsies NMP dienesta brigādes no Vidzemes, Zemgales un Rīgas reģiona, kā arī NMP dienesta Specializētā medicīnas centra.

Informācijas avots: NMPD