Par tikšanos ar ģimenes ārstu asociāciju pārstāvjiem

Par tikšanos ar ģimenes ārstu asociāciju pārstāvjiem

31.05.2016
  • 30.maijā veselības ministrs Dr.Guntis Belēvičs tikās ar Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas un Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijas pārstāvjiem, lai pārrunātu aktuālos jautājumus veselības aprūpē.
  • Tikšanās laikā tika pārrunātas plānotās izmaiņas veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtībā, kā to paredz sagatavotie grozījumi Ministru kabineta noteikumos. Jau ziņots, ka no šā gada 1.jūlija ģimenes ārstiem tiks palielināts izmaksājamais kapitācijas naudas apjoms līdz 100%. Tas vidēji vienai ārsta praksei nozīmēs papildu finansējumu aptuveni 144 eiro mēnesī. 
  • Pārrunājot veselības aprūpes pakalpojumu pieejamības uzlabošanu, veselības ministrs informēja, ka, neskatoties uz to, ka papildu finansējums rindu mazināšanai netika piešķirts, iekšējas pārdales rezultātā ambulatorās ārstniecības nodrošināšanai, it īpaši onkoloģijas jomā, šogad tika novirzīti vairāk kā 800 tūkstoši eiro (salīdzinājumā ar 2015.gadu). Savukārt no 1.jūlija spēkā stāsies grozījumi Ministru kabineta noteikumos, kas paredz, ka ārstniecības iestādei būs jānodrošina, ka sekundāros ambulatoros veselības aprūpes pakalpojumus personas saņem noteiktā prioritārā kārtībā – vispirms personas, kurām ir nepieciešama neatliekamā medicīniskā palīdzība, pēc tam personas, kurām nepieciešama steidzamā medicīniskā palīdzība, tad personas, kurām iepriekšējā diagnostiskajā izmeklējumā atrasta atradne, kas var būt saistīta ar onkoloģisko saslimšanu. Arī šāda organizatoriska kārtība ļaus pacientiem, kuriem izmeklējumi nepieciešami steidzami, saņemt ātrāk vajadzīgo ārstniecību.
  • Tāpat tikšanās laikā tika pārrunātas arī aktualitātes e-veselības projekta ieviešanā, darbs pie veselības aprūpes finansēšanas modeļu izstrādes, kā arī priekšlikumi un iespējas apmācīttiesīgo ārstu darba grafika noteikšanai.

Informācijas avots: VM