Rosina dibināt kapitālsabiedrību SIA „Infektoloģijas centrs”

Rosina dibināt kapitālsabiedrību SIA „Infektoloģijas centrs”

03.06.2016
  • 2.jūnijā Valsts sekretāru sanāksmē tika izskatīts Veselības ministrijas rīkojuma projekts*, kas paredz atļaut VSIA „Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca” (turpmāk – RAKUS) dibināt kapitālsabiedrību – sabiedrību ar ierobežotu atbildību „Infektoloģijas centrs” un iegūt 100% līdzdalību jaundibināmajā SIA. 
  • SIA „Infektoloģijas centra” mērķis būs nodrošināt iedzīvotājiem kvalitatīvu un viņu vajadzībām atbilstošu veselības aprūpi, samazināt iedzīvotāju saslimstību ar infekcijas slimībām, novērst nevienlīdzību veselības jomā, veicot pasākumus, lai nodrošinātu Latvijas iedzīvotājiem vienādas iespējas veselības veicināšanā un veselības aprūpē, kā arī samazināt priekšlaicīgu mirstību no infekciju slimībām, mazinot riska faktoru negatīvo ietekmi uz veselību.
  • Izveidojot vienotu daudzprofilu diagnostikas un ārstniecības centru, tiks izslēgta diagnostisko un palīgdienestu dublēšanās, kā arī uzlabota epidemioloģiskā drošība infekcijas slimību, t.sk. HIV/AIDS ārstniecībā, izmantojot modernākās tehnoloģijas. Tāpat tiks optimizēta augsti tehnoloģisku pakalpojumu sniegšana, kā arī optimizēta pacientu plūsma, nodalot infekcijas slimnieku pacientu aprūpes organizāciju no RAKUS kopējās pacientu plūsmas un aprūpes organizācijas. Šobrīd spēkā esošā kārtībā pacientu plūsmas pārklāšanās ar vispārējo pacientu stacionēšanas kārtību var aizkavēt ar specifiskām infekcijas slimībām slimojošu pacientu aprūpi. Atslogojot centralizēto pacientu uzņemšanu RAKUS no specifisku infekciju slimību slimnieku aprūpes, tiktu atvieglota arī RAKUS pacientu rindu veidošanas organizācija.

Rīkojuma projektu vēl skatīs Ministru kabinetā. 

*Ministru kabineta rīkojuma projekts „Par atļauju sabiedrības ar ierobežotu atbildību „Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca” līdzdalības iegūšanai kapitālsabiedrībā”

Informācijas avots: VM