Rosina precizēt sportistu un bērnu ar paaugstinātu fizisko slodzi veselības aprūpes un medicīniskās uzraudzības kārtību

Rosina precizēt sportistu un bērnu ar paaugstinātu fizisko slodzi veselības aprūpes un medicīniskās uzraudzības kārtību

09.06.2016
  • Šodien, 9.jūnijā, Valsts sekretāru sanāksmē tika izskatīts Veselības ministrijas izstrādātais noteikumu projekts, kas paredz precizēt veselības aprūpes un medicīniskās uzraudzības kārtību sportistiem un bērniem ar paaugstinātu fizisko slodzi.*
  • Noteikumu projektā ir veikti precizējumi, kas nepieciešami, lai nodrošinātu sportistu un bērnu ar paaugstinātu fizisko slodzi efektīvāku veselības aprūpes un medicīniskās uzraudzības kārtību. 
  • Noteikumu projekts paredz precizēt profilaktisko pārbaužu veidus un mainīt sportistu un bērnu ar paaugstinātu fizisko slodzi plūsmu pie sporta ārsta. Paredzēts, ka ikgadējās padziļinātās profilaktiski medicīniskās pārbaudes pie sporta ārsta veiks sportistiem un bērniem ar paaugstinātu fizisku slodzi no 10 gadu vecuma, bet sportistiem un bērniem ar paaugstinātu fizisko slodzi, kas nodarbojas daiļslidošanas, sporta deju, mākslas un sporta vingrošanas sporta veidiem – jau no 8 gadu vecuma. Savukārt sportistiem un bērniem ar paaugstinātu fizisko slodzi līdz 9 gadu vecumam (ieskaitot) bet tiem, kas nodarbojas daiļslidošanas, sporta deju, mākslas un sporta vingrošanas sporta veidos – līdz 7 gadu vecumam (ieskaitot), kā arī sportistiem un bērniem, kas nodarbojas ar sporta veidu bez paaugstinātas fiziskās slodzes jeb zemas intensitātes fiziskas slodzes sporta veidā (biljardā, boulingā, dambretē, šautriņu mešanā, galda hokejā, golfā u.c.) atbilstoši noteikumu projektam profilaktiskās apskates reizi gadā veiks ģimenes ārsts.
  • Tāpat noteikumu projekts paredz, ka sportistiem un bērniem ar paaugstinātu fizisko slodzi profilaktiskās apskates pirms iestāšanās sporta izglītības iestādē, sporta klubā vai sporta federācijā veic ģimenes ārsts, bet vienlaikus noteikumu projektā vairs netiek noteikta prasība, ka pirms iestāšanās sporta izglītības iestādē, sporta klubā vai sporta federācijā nepieciešams neirologa vai otorinolaringologa atzinums, ja sportists vai bērns ar paaugstinātu fizisko slodzi vēlas nodarboties ar noteiktu sporta veidu. Veicot veselības stāvokļa novērtējumu, ģimenes ārsts izvērtēs nepieciešamību pēc papildus izmeklējumiem un speciālistu konsultācijām (piemēram, neirologa u.c. speciālistu konsultācijām).
  • Ņemot vērā to, ka sporta treniņu un sporta sacensību laikā pastāv traumatisma risks, noteikumu projekts papildināts, nosakot, ka sporta izglītības iestādes, sporta kluba vai sporta federācijas vadītājs nodrošina, lai sporta treniņu laikā un attiecīgajās sporta izglītības iestādes, sporta kluba vai sporta federācijas organizētajās sporta sacensībās pirmo palīdzību nodrošina ārstniecības persona vai sporta izglītības iestādes, sporta kluba vai sporta federācijas darbinieks, kurš apmācīts pirmās palīdzības sniegšanā, tādā veidā nodrošinot pirmās palīdzības pieejamību sporta treniņu un sporta sacensību laikā.
  • Noteikumu projektā arī aktualizēta dokumentācija par sportistu un bērnu ar paaugstinātu fizisko slodzi veselības aprūpi un veikti tehniski precizējumi. 

*Noteikumu projekts „Sportistu un bērnu ar paaugstinātu fizisko slodzi veselības aprūpes un medicīniskās uzraudzības kārtība”

Informācijas avots: VM