ZVA iesaka mākslīgās asinsrites sistēmu lietotājiem un izplatītājiem pievērst pastiprinātu uzmanību gāzes apmaiņas iekārtu (oksigenatoru) siltummaiņas elementu apkopei

ZVA iesaka mākslīgās asinsrites sistēmu lietotājiem un izplatītājiem pievērst pastiprinātu uzmanību gāzes apmaiņas iekārtu (oksigenatoru) siltummaiņas elementu apkopei
17.06.2016
  • 2015. gadā Eiropas Savienībā tika konstatēti pacientu inficēšanās gadījumi ar lēni augošām netuberkulozes mikobaktērijām pēc sirds ķirurģijas operācijām. Pēc atbildīgo institūciju veiktās izmeklēšanas atklājās, ka neatbilstoši veiktas dezinfekcijas procedūras rezultātā, iespējama mikroorganismu klātbūtne operācijās pielietoto oksigenatoru siltummaiņas elementos (heater-cooler unit). Lai mazinātu neatbilstošas dezinfekcijas procedūras radīto risku, lietotāju uzmanība tiek vērsta uz stingru ražotāja noteiktās apkopes režīma ievērošanu.
  • Vācijas kompetentā institūcija (Bundesinstitut für Arzneimittel und Medizinprodukte, BfArM) norādījusi, ka šī problēma var skart dažādu ražotāju izgatavotos oksigenatoru siltummaiņas elementus (skatīt šeit). Zāļu valsts aģentūra (ZVA) aicina šo ierīču izmantošanā iesaistīto personālu, kā arī higiēnas un kvalitātes speciālistus, pievērst īpašu uzmanību ražotāju noteiktās tīrīšanas un dezinfekcijas procedūras ievērošanai, un šaubu gadījumā sazināties ar iekārtas ražotāju par dezinfekcijas procedūrā izmantotajām metodēm un to drošību.
  • ZVA aicina arī izplatītājus un tehniskā servisa veicējus, oksigenatoru lietotājiem sniegt visu nepieciešamo informāciju to drošai izmantošanai, īpaši gadījumos, ja paredzētas dažādu ierīču lietošanas kombinācijas.
Infomācijas avots: Zāļu Valsts aģentūra