NMP dienestu apmeklē Hamburgas ugunsdzēsības dienesta akadēmijas pārstāvji

NMP dienestu apmeklē Hamburgas ugunsdzēsības dienesta akadēmijas pārstāvji

17.06.2016

  • 14.jūnijā NMP dienestā viesojās Hamburgas ugunsdzēsības dienesta akadēmijas pārstāvji, lai iepazītos ar NMP dienesta darbu. 
  • Vācijas puses vizīti Latvijā organizēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, un tās ietvaros vācu kolēģi vēlējās iepazīties arī ar mūsu valsts pieredzi neatliekamās medicīniskās palīdzības organizēšanā pirmsslimnīcas etapā.
  • Vizītes laikā NMP dienesta direktore Sarmīte Villere ārvalstu viesiem pastāstīja par Latvijas unikālo pieredzi pirms sešiem gadiem uzsākot centralizēt pirmsslimnīcas neatliekamo palīdzību –  ātrās palīdzības funkcija un resursi bija jāpārņem no 39 pašvaldībām, lai izveidotu valstī vienotu NMP dienestu.  S.Villere ieskicēja šo sešu gadu būtiskākos attīstības posmus, skarot gan izsaukumu pieņemšanas un brigāžu vadības procesu pārmaiņas, operatīvo medicīnisko transportlīdzekļu parka atjaunošanu, medicīniskā aprīkojuma pilnveidošanu un atjaunošanu brigādēs, mūsdienīgu informācijas tehnoloģiju un sistēmu ieviešanu izsaukumu pieņemšanā un brigāžu vadībā. Tāpat viesi bija ieinteresēti jautājumos, kas skar NMPdienesta personāla nodrošinājumu, kvalifikāciju, apmācību sistēmu un arī sociālās garantijas.
  • Vizītes laikā Hamburgas dienesta pārstāvji apmeklēja arī NMP dienesta Operatīvās vadības centru Rīgā (‘113’ dispečercentru), kur tiek pieņemti ātrās palīdzības izsaukumi no iedzīvotājiem, kā arī apskatīja operatīvo transportu un tā aprīkojumu. 
  • Mūsu dienesta pieredzi vācu kolēģi atzina par ļoti nozīmīgu, ņemot vērā plānotās pārmaiņas pirmsslimnīcas darba organizācijā savā valstī.

Informācijas avots: nmpd.gov.lv