ZVA direktora vietnieks tiekas ar Kazahstānas zāļu un medicīnas ierīču ražotājiem un pārrunā sadarbības iespējas

ZVA direktora vietnieks tiekas ar Kazahstānas zāļu un medicīnas ierīču ražotājiem un pārrunā sadarbības iespējas

17.06.2016

  • 2016. gada 15. jūnijā, Zāļu valsts aģentūras (ZVA) direktora vietnieks Jānis Zvejnieks tikās ar Kazahstānas zāļu un medicīnas ierīču ražošanas uzņēmumu pārstāvjiem, lai pārrunātu sadarbības iespējas. Diskusijā piedalījās arī Veselības ministrijas amatpersonas, Latvijas lielāko aptieku tīklu pārstāvji un farmācijas uzņēmumu profesionāļi.
  • ZVA direktora vietnieks īsā prezentācijā iepazīstināja viesus ar aģentūras darbības mērķiem un funkcijām, kā arī detalizētāk pastāstīja par aģentūras sniegtajiem pakalpojumiem, tostarp arī zāļu un medicīnas ierīču reģistrācijas kārtību – iesniegumu izskatīšanas termiņiem, reģistrācijas maksu u.c. jautājumiem.
  • Tikšanās laikā Kazahstānas zāļu un medicīnas ierīču ražošanas uzņēmumu pārstāvji vēlējās noskaidrot jautājumus par Latvijas un Eiropas farmācijas tirgus specifiku un prasībām, kas jāizpilda komersantiem, lai reģistrētu zāles vai medicīnas ierīces Latvijā.
  • J.Zvejnieks kopā ar klātesošajiem farmācijas nozares profesionāļiem sniedza izsmeļošas atbildes un skaidrojumu viesu jautājumiem – par ZVA ekspertu veiktajām inspekcijām, lai uzņēmums varētu saņemt labas ražošanas prakses sertifikātu, par ZVA apkopotajiem statistikas datiem, par likumdošanas regulējumu aptieku izvietojumam Latvijā, zāļu cenas veidošanas pamatprincipiem, kā arī par valsts kompensējamo zāļu sarakstu u.c. jautājumiem.
  • Tikšanās noslēgumā ZVA direktora vietnieks J.Zvejnieks pateicās Kazahstānas zāļu un medicīnas ierīču ražošanas uzņēmumu pārstāvjiem par izrādīto interesi, kā arī apliecināja, ka ZVA eksperti ir orientēti uz sadarbību nākotnē un sniegs nepieciešamo informatīvo un konsultatīvo atbalstu, tādējādi veicinot medikamentu pieejamību Latvijas iedzīvotājiem.

Informācijas avots: Zāļu Valsts aģentūra