Norisināsies starptautiska konference par veselīgu uzturu grūtniecības laikā

Norisināsies starptautiska konference par veselīgu uzturu grūtniecības laikā

27.06.2016
  • No 27.-28.jūnijam sadarbībā ar Pasaules Veselības organizācijas Eiropas Reģionālo biroju Latvijā norisināsies starptautiska konference par veselīgu uzturu grūtniecības laikā. Konferences ietvaros 28.jūnijā, plkst.10:30 norisināsies preses konference, kuras laikā mediju pārstāvji tiks informēti plašāk par Latvijā izstrādātajām nacionālajām uztura vadlīnijām grūtniecēm, kas izstrādātas, balstoties uz Pasaules Veselības organizācijas ieteikumiem. 
Preses konferencē piedalīsies:
  • Anda Čakša – veselības ministre;
  • Žoao Breda (Joao Breda) – Pasaules Veselības organizācijas Eiropas Reģionālā biroja Uztura, fizisko aktivitāšu un aptaukošanās programmas vadītājs; 
  • Dr.Laila Meija – Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas Dietoloģijas dienesta vadītāja, dietoloģe, Rīgas Stradiņa universitātes docente;
  • Prof.Dace Rezeberga – Veselības ministrijas galvenā speciāliste ginekoloģijā un dzemdniecībā.
  • Ņemot vērā, ka sabalansēts uzturs, pietiekama atpūta un atbilstošas fiziskās aktivitātes ir priekšnoteikums veselīgas grūtniecības norisei, tās iznākumam un arī bērna veselībai, liela nozīme ir veselības aprūpes speciālistu informētībai un kompetencei jautājumos par veselīgu un sabalansētu uzturu grūtniecēm un sievietēm, kas plāno grūtniecību. Līdz ar nacionālo vadlīniju izstrādi Latvija ir kļuvusi par vienu no pirmajām valstīm pasaulē, kurā rūpēs par mātes un bērna veselību diētas ārsti sadarbībā ar ginekoloģijas un dzemdniecības speciālistiem ir izstrādājuši veselības aprūpes speciālistiem nacionālās vadlīnijas par piemērotu uzturu grūtniecēm.

Mediju uzmanībai!
Preses konferences norisināsies 28.jūnijā plkst.10:30 viesnīcā Radisson Blu Latvija (Elizabetes ielā 55) zālē „Ksi”. Mediju pārstāvji aicināti pieteikt dalību preses konferencē pa tālruni 67876008.

Informācijas avots: Veselības Ministrija