Informē par izstrādātajām grūtnieču uztura vadlīnijām

Informē par izstrādātajām grūtnieču uztura vadlīnijām
28.06.2016
  • 28.jūnijā, norisinājās preses konference, kurā mediju pārstāvji tika informēti par Latvijā izstrādātajām nacionālajām uztura vadlīnijām grūtniecēm, kas izveidotas, balstoties uz Pasaules Veselības organizācijas (PVO) ieteikumiem. 
  • Veselības ministre Anda Čakša konferences laikā uzsvēra, ka veselīgs dzīvesveids, tostarp, pareizs uzturs, regulāras fiziskas aktivitātes un atteikšanās no kaitīgiem ieradumiem, ir jāievēro jau grūtniecības plānošanas periodā, jo topošo vecāku dzīvesveida paradumi pirms un grūtniecības laikā būtiski ietekmē bērna veselību visas viņa dzīves garumā. 
  • PVO Eiropas Reģionālā biroja pārstāvis Žoao Breda (Joao Breda) norādīja, ka aptuveni 70 % meiteņu Eiropā neizpilda ieteikumus attiecībā uz minimālajām fiziskajām aktivitātēm, kā arī patērē par daudz cukuru, sāli un transtaukskābes saturošu pārtiku, līdz ar to ir būtiski, ka ir izstrādātas vienotas vadlīnijas grūtnieču uztura paradumu uzlabošanai. Žoao Breda atzinīgi novērtēja Latvijas aktīvo pozīciju šajā jomā, norādot, ka Latvija ir pirmā valsts, kas seko PVO izstrādātajām nostādnēm un ir izveidojusi savas nacionālās vadlīnijas, kas balstītas uz starptautiskiem, zinātniskiem pētījumiem. 
  • Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas Dietoloģijas dienesta vadītāja, dietoloģe, Rīgas Stradiņa universitātes docente Dr.Laila Meija uzsvēra izglītojošā darba nozīmi, norādot, ka izstrādātās vienotās vadlīnijas kalpos kā būtisks palīgs veselības aprūpes speciālistiem – ginekologiem un primārās veselības aprūpes speciālistiem –, izglītojot sievietes, kas plāno grūtniecību.
  • Veselības ministrijas galvenā speciāliste ginekoloģijā un dzemdniecībā, profesore Dace Rezeberga norādīja, ka, ņemot vērā liekā svara un aptaukošanās problemātiku Latvijas grūtnieču vidū, izstrādātās rekomendācijas būs lielisks palīgs veselības aprūpes speciālistiem atbilstošu korekciju veikšanai grūtnieces uztura paradumos, kā arī veicinās vienotu speciālistu izpratni par pareizu uzturu grūtniecības laikā.

Informācijas avots: Veselības ministrija