Par tikšanos ar Latvijas Zobārstu asociācijas pārstāvjiem

Par tikšanos ar Latvijas Zobārstu asociācijas pārstāvjiem

29.06.2016
  • 29.jūnijā, veselības ministre Anda Čakša tikās ar Latvijas Zobārstu asociācijas un Nacionālā veselības dienesta pārstāvjiem, lai pārrunātu aktuālos jautājumus. 
  • Tikšanās laikā tika uzklausīts Latvijas Zobārstu asociācijas pārstāvju redzējums par situāciju valsts apmaksātajā zobārstniecībā un priekšlikumi saistībā ar apmaksas tarifu pārskatīšanu. Veselības ministre Anda Čakša apliecināja, ka iepriekš panāktā vienošanās ar asociāciju par atsevišķu zobārstniecības tarifu palielināšanu iekšējo resursu pārdales rezultātā ir atbalstāma, un ministrija to virzīs apstiprināšanai valdībā līdz ar nākamajiem grozījumiem Ministru kabineta noteikumos, kas nosaka veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtību*.
  • Tāpat tika pārrunāti jautājumi, kas saistās ar mutes un zobu veselības veicināšanu, mobilās zobārstniecības autobusu sniegto pakalpojumu nodrošinājumu bērniem attālākos reģionos, kā arī apmaksas tarifu pārrēķināšanu, ņemot vērā reālos izcenojumus.

* Ministru kabineta 2013. gada 17. decembra noteikumi Nr. 1529 “Veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtība”

Informācijas avots: Veselības ministrija