Pārrunā onkoloģijas jomā risināmos jautājumus

Pārrunā onkoloģijas jomā risināmos jautājumus

01.07.2016
  • 30.jūnijā veselības ministre Anda Čakša tikās ar Veselības ministrijas galveno speciālisti onkoloģijā, profesori Dace Baltiņu, vadošajiem onkoloģijas jomas speciālistiem un Nacionālā veselības dienesta pārstāvjiem, lai pārrunātu risināmos jautājumus.
  • Veselības ministre Anda Čakša uzsvēra, ka onkoloģijas jomā būtiskākais ir nodrošināt pacientiem ātru diagnostiku un ārstēšanu diagnozes apstiprināšanās gadījumā. Iespējamais risinājums, lai pacienti varētu saņemt valsts apmaksātus nepieciešamos diagnostiskos izmeklējumus, būtu apmaksāt tos pēc fakta arī ārpus organizētā vēža skrīninga programmas. Vienlaikus kopīgi ar ārstu profesionālajām organizācijām ir jādefinē, kādai ir jābūt veiktā izmeklējuma kvalitātei, lai novērstu dubultu izmeklējumu veikšanu. Skaidra kvalitātes rādītāju noteikšana izmeklējumam, tā aprakstam, kā arī turpmākajai ārstēšanai būtu arī pamats valsts apmaksāto pakalpojumu sniedzēju atlasei.
  • Tāpat tikšanās laikā tika apspriesta nepieciešamība nozares profesionāļiem izveidot algoritmu pacientu primārai izmeklēšanai ar aizdomām par onkoloģisku saslimšanu, lai sniegtu atbalstu ģimenes ārstiem. Tika panākta vienošanās, ka tuvākajās nedēļās onkologi sagatavos šādus rīcības algoritmus, kādi pamata izmeklējumi jānozīmē pacientiem 10 izplatītāko onkoloģisko saslimšanu gadījumos.

Informācijas avots: Veselības ministrija