Apbalvoti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki par profesionālu darbu, glābjot cilvēku dzīvības

Apbalvoti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki par profesionālu darbu, glābjot cilvēku dzīvības

05.07.2016

  • Atzīmējot 6 gadu jubileju, kopš Latvijā izveidots vienots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests, 1.jūlijā svinīgā ceremonijā NMP dienesta vadības centrā Rīgā tika godināti dienesta darbinieki par augsti profesionālu un pašaizliedzīgu darbu, īstenojot dienesta misiju “glābt un saglabāt cilvēku dzīvības”. 
  • NMP dienesta direktore Sarmīte Villere apbalvojumus pasniedza ‘113’ dispečercentra mediķiem un brigāžu personālam par augstu profesionalitāti, sniedzot palīdzību pacientiem un cietušajiem sarežģītos apstākļos vai īpaši kritiskās situācijās. Apbalvojumus saņēma arī brigādes par pašaizliedzību situācijās, kad izsaukumu laikā riskam bijusi pakļauta arī pašu mediķu veselība vai dzīvība.
  • Lai arī ik dienu NMP dienesta darbinieki ir gatavi glābt dzīvības, tomēr apbalvošanai izvirzīti vairāki izsaukumi, kuros brigādēm bija jādarbojas īpaši sarežģītos apstākļos, piemēram, sniedzot palīdzību vīrietim, kurš naktī pakļūstot Cēsīs zem vilciena guva ļoti smagas un dzīvībai bīstamas traumas, kādam citam vīrietim, kurš smagas traumas guva no krītoša koka meža cirsmā Vidzemē vai pusmūža vīrietim ar ļoti smagām traumām pēc saniknota buļļa uzbrukuma, brigādei stabilizējot cietušā stāvokli turpat notikumā vietā agresīvā dzīvnieka tuvumā, kā arī vairākiem veiksmīgiem reanimācijas pasākumiem, kad izdevies no klīniskās nāves atdzīvināt cilvēkus, kuri vēlāk pilnībā atguvuši veselību.
  • NMP dienesta apbalvojumi tika pasniegti darbiniekiem arī par personīgo ieguldījumu dienesta darba pilnveidošanā un attīstībā, tai skaitā nodrošinot veiksmīgu pāreju no operatīvā transporta un šoferu izmantošanas ārpakalpojumā Rīgas reģionā uz palīdzības nodrošināšanu ar valsts resursiem.
  • Apbalvojumus saņēma NMP dienesta darbinieki no Cēsīm, Ērgļiem, Jelgavas, Bauskas, Krāslavas, Ludzas, Dagdas, Daugavpils, Rēzeknes, Rojas, Rīgas u.c. Godināti tika arī Operatīvā vadības centra un Latgales reģionālā centra dispečeri un dežūrārsti, kā arī Specializētās medicīnas centra mediķi, kuri dodas palīgā reģionu slimnīcām kritiski slimu pacientu un smagi cietušo glābšanai.
  • Kā šodien uzsvēra NMP dienesta direktore S.Villere – “ikviens pasniegtais apbalvojums apliecina dienesta darbinieku uzticību savam izvēlētajam sirdsdarbam neatliekamajā medicīniskajā palīdzībā un vēlmi izdarīt to pēc labākās sirdsapziņas un godaprāta”.

Foto no apbalvošanas ceremonijas skatīt šeit.

Informācijas avots: Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests