Pārrunā aktuālos jautājumus ar Latvijas Slimnīcu biedrību

Pārrunā aktuālos jautājumus ar Latvijas Slimnīcu biedrību

07.07.2016
  • 6.jūlijā veselības ministre Anda Čakša tikās ar Latvijas Slimnīcu biedrības pārstāvjiem, lai pārrunātu aktuālos jautājumus veselības aprūpē. 
  • Veselības ministre Anda Čakša informēja Latvijas Slimnīcu biedrību par trīs izstrādātajiem veselības aprūpes finansēšanas modeļu variantiem, kas šobrīd ir iesniegti ministrijām izskatīšanai. Pirmais modelis paredz papildus finansējuma piesaisti no sociālā budžeta vai ar cita nodokļa starpniecību, piemēram, ceļot akcīzes nodokli vai PVN luksusprecēm. Otrais modelis paredz, ka nepieciešamais finansējums tiktu nodrošināts pacienta maksājuma veidā, savukārt trešais modelis paredz dalītu veselības aprūpes pakalpojumu grozu. 
  • Veselības ministre Anda Čakša atbalsta tādu veselības aprūpes finansēšanas modeli, kas nodrošinātu vienlīdzīgu, visiem iedzīvotājiem pieejamu un kvalitatīvu veselības aprūpi, izprotot situāciju, ka liela daļa sabiedrības nevar atļauties katru mēnesi novirzīt papildus līdzekļus 25 un vairāk eiro apmērā veselības apdrošināšanai. 
  • Sanāksmē tika pārrunāti arī citi aktuāli jautājumi, tostarp cilvēkresursu nodrošinājums reģionālajās ārstniecības iestādēs, pacientu rindu jautājumu risināšana, onkoloģijas pacientu prioritizēšana, finansējums slimnīcām u.c. jautājumi. Veselības ministre un Latvijas Slimnīcu biedrība vienojās par turpmāku sadarbību, nākotnē rīkojot regulāras tikšanās.

Informācijas avots: Veselības ministrija