LĀB valdes sēdē pārrunā veselības aprūpes finansēšanu

LĀB valdes sēdē pārrunā veselības aprūpes finansēšanu

14.07.2016
  • 12.jūlijā veselības ministre Anda Čakša piedalījās Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) valdes sēdē, kuras laikā kopā ar LĀB valdi tika pārrunātas aktualitātes veselības aprūpē. 
  • Veselības ministre informēja LĀB valdi par izstrādātajiem veselības aprūpes finansēšanas modeļiem un modeli, kuru plāno aizstāvēt, kas paredz vienlīdzīgu, pieejamu un kvalitatīvu veselības aprūpi visiem Latvijas iedzīvotājiem. LĀB pauda atbalstu ministres pozīcijai, norādot, ka papildus nodokļa ieviešana daudziem Latvijas iedzīvotajiem būtu nepanesams slogs un šāds risinājums var nebūt efektīvs un nerisinās esošās problēmas, ņemot vērā, ka medicīnas aprūpes izmaksas ir lielas un konkrēta pacienta veikta iemaksa varētu nesegt veselības aprūpes pakalpojuma cenu nepieciešamības gadījumā. Tikšanās laikā panākta arī vienošanās pārskatīt normatīvo aktu bāzi, kas ir pamatā labai veselības aprūpes nozares pārraudzībai. 
  • Tāpat kopīgi ar LĀB valdi tika pārrunāti dažādi citi aktuāli jautājumi, tostarp nepieciešamība nodrošināt vienmērīgu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību Latvijas iedzīvotājiem reģionos, cilvēkresursu trūkums reģionos un iespējamie rezidentu piesaistes mehānismi, nepieciešamība stiprināt ģimenes ārstus kā veselības aprūpes pamatu un citi jautājumi.  

Informācijas avots: Veselības ministrija