Par neuzticības izteikšanu VSIA „Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca” valdes loceklim Normundam Štālam

Par neuzticības izteikšanu VSIA „Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca” valdes loceklim Normundam Štālam

14.07.2016
  • Veselības ministres Andas Čakšas uzdevumā ir izteikta neuzticība VSIA “Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca” (PSKUS) valdes loceklim Normundam Štālam.
  • PSKUS Kapitāla daļu turētāja pārstāvis ir konstatējis, ka, virzot VSIA “Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca” A korpusa 2.kārtas attīstības projektu, ir veikta rīcība, kas aizkavē lēmuma pieņemšanu par projekta apstiprināšanu, tādejādi, iespējams, sašaurinot pretendentu loku, kas var pretendēt uz tālāko dalību projektā.
  • Neraugoties uz atbildīgo institūciju nepārprotamu atzinumu par būvniecības turpināšanas neiespējamību uz līdzšinējā iepirkuma pamata, slimnīcas pārstāvji veica  aktīvas darbības, lai sadarbību varētu turpināt ar līdzšinējo izpildītāju par iespējami lielāku summu nekā tirgus cena.
  • Tā kā ministrijas uzdevums ir nodrošināt maksimāli efektīvu valsts un struktūrfondu līdzekļu izlietojumu, veselības ministre A. Čakša vairākkārt aicināja sniegt paskaidrojumus un iespējamos risinājumus, lai Stradiņa slimnīcai nepieciešamā projekta būvniecības otro kārtu varētu realizēt efektīvi. Veselības ministre A. Čakša norāda: „Esošajā situācijā veselības aprūpē ir ļoti svarīgi, lai katrs cents tiktu izlietos atbildīgi. Ja šobrīd mēs redzam, ka projektu iespējams realizēt par vairākiem desmitiem miljonu eiro lētāk, un par būvdarbiem atbildīgais valdes loceklis neizrāda nekādu iniciatīvu, lai tas tā notiktu, mūsu tālākā sadarbība nav iespējama.”
  • Šodien kapitāla daļu turētāja pārstāvis secināja, ka valdes loceklis Normunds Štāls savā pilnvaru laikā nav spējis efektīvi pārvaldīt slimnīcu, lai kapitāla daļu turētājam nerastos šaubas par tās rīcības likumīgumu un caurspīdīgumu, tādējādi zaudējot kapitāla daļu turētāja uzticību.  Darbu valdē turpina valdes locekle Elita Buša.
  • Lai nodrošinātu kapitālsabiedrības rīcībspēju, kapitāla daļu turētājs saskaņā ar Publiskas personas kapitāla daļu un kapitālsabiedrību pārvaldības likumu ieceļ PSKUS Personāldaļas vadītāju Artu Birumu par valdes locekli līdz brīdim, kad konkursa kārtībā tiks izvēlēts jaunais valdes loceklis.
  • Jau ziņots, ka Veselības ministrija 30.jūnijā izsludināja atklātu konkursu uz vakanto vietu VSIA „Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca” valdes locekļa amatā. Šobrīd uz Stradiņa slimnīcas valdes locekļu konkursu ir pieteikušies pieci pretendenti. Paredzēts, ka divi Stradiņa slimnīcas valdes locekļi tiks izvēlēti no pretendentiem, kas ir pieteikušies. 

Informācijas avots: Veselības ministrija