Vienojas par Valsts patoloģiju centra veidošanu

Vienojas par Valsts patoloģiju centra veidošanu

14.07.2016
  • 13.jūlijā veselības ministre Anda Čakša kopā ar Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (turpmāk – RAKUS), Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas un Valsts tiesu medicīnas ekspertīzes centra pārstāvjiem piedalījās sanāksmē par Valsts patoloģiju centra izveidi (turpmāk – Centrs). 
  • Šobrīd RAKUS Patoloģijas centrā ir nepieciešama iekārtu atjaunošana un nav iespējams veikt visas pacientiem nepieciešamās analīzes. Onkoloģijas pacientu veselības aprūpe ir Veselības ministrijas prioritāte, tādēļ šāda Centra izveide ir būtiska pacientu diagnosticēšanas un veselības aprūpes pieejamības uzlabošanai kopumā, jo centra izveide ļautu attīstīt arī tādas izmeklēšanas metodes, kas pašlaik nav pakalpojumu klāstā.  
  • Tikšanās laikā tika panākta vienošanās, ka Centrs tiks veidots uz RAKUS Patoloģijas centra bāzes, deleģējot centra izveides funkciju Austrumu slimnīcai. Valsts patoloģijas centrā tiktu apvienotas slimību diagnostikas, izglītības un zinātnes iespējas. Izveidojot šādu centru, nākotnē būtu iespējams arī nodrošināt diagnostikas pakalpojumu eksportu.  

Informācijas avots: Veselības ministrija