Ar bruņoto spēku helikopteru apsekos helikopteru nosēšanās laukumus pie slimnīcām

Ar bruņoto spēku helikopteru apsekos helikopteru nosēšanās laukumus pie slimnīcām

22.07.2016

Vakar, 21.jūlijā, Nacionālo bruņoto spēku un NMP dienesta speciālisti ar bruņoto spēku helikopteru Mi-17 apsekoja un izvērtēja helikopteru nosēšanās laukumus Rīgā, Daugavpilī un Rēzeknē.

Apsekošana tieka veikta, atsaucoties uz NMP dienesta lūgumu.

Lidojumu laikā speciālisti apsekoja un izvērtēja nosēšanās laukumus Rīgā, Duntes ielas rajonā pie NMPdienesta Rīgas reģionālā centra, pie Daugavpils reģionālās slimnīcas, Vasarnīcu ielā 20, Daugavpilī, kā arī Rēzeknē, pie Valsts robežsardzes koledžas.

“Mums ir ļoti svarīgi būt pārliecinātiem, ka reģionu slimnīcu tuvumā paredzētajās helikopteru nosēšanās vietās patiešām reāli var nodrošināt helikoptera nolaišanos un pacientu uzņemšanu. Šāda nepieciešamība ir ne tikai ikdienā, bet ir ļoti nozīmīga arī ārkārtas situācijās, piemēram, pēc liela mēroga avārijām vai negadījumiem, kad operatīvi vairāki cietušie vienlaikus ir jānogādā no reģionu slimnīcām Rīgas klīnikās vai no glābšanas darbu vietas uz citām reģionālajām slimnīcās,” uzsver NMP dienesta speciālisti, informējot, ka mediķiem vidēji divas reizes mēnesī ir nepieciešams ar helikopteru no reģiona slimnīcām uz specializētajām klīnikām Rīgā pārvest smagi cietušos, kurus ar mašīnu nevar transportēt.

Iedzīvotāju ievērībai!

Bruņotie spēki atvainojas par sagādātajām neērtībām un lūdz ar izpratni izturēties pret trokšņiem, kas radušies sakarā ar helikopteru pārvietošanos 21.jūlijā virs Rīgas, Daugavpils un Rēzeknes, kā arī starppilsētu pārlidojumiem.

Bruņotie spēki uzsver, ka Latvijas gaisa telpā militāro gaisa kuģu lidojumi notiek tikai normatīvajos aktos noteiktajā augstumā un ātrumā, līdz ar to radītais troksnis ir īslaicīgs un nenodara kaitējumu cilvēkam un īpašumam.

Iespēju robežās operatīvā informācija par militārās tehnikas pārvietošanos un bruņoto spēku mācībām ir pieejama bruņoto spēku Twitter profilā @Latvijas_armija.

Informācijas avots: Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests