Mobilās lietotnes eVeselībasPunkts jaunākajā versijā pieejama arī medicīnas iestāžu karte

Mobilās lietotnes eVeselībasPunkts jaunākajā versijā pieejama arī medicīnas iestāžu karte

28.07.2016

Medicīnas iestāžu karte ar navigāciju uz tām – viss vienuviet Tavā telefonā!

  • No 2015.gada sākuma Latvijas iedzīvotājiem ir pieejama mobilā lietotne eVeselībaspunkts, ko savos tālruņos lejupielādējuši jau gandrīz 12 000 iedzīvotāju.  Tā sniedz iespēju saņemt mediķu palīdzību ātrāk un ērtāk. Ja līdz šim būtiskākā funkcija bija GPS datu pārraidīšanas iespēja, dzīvībai kritiskās situācijās zvanot uz ārkārtas tālruni 113, tad šobrīd lietotne piedāvā vēl papildu iespējas – “Medpunktu karti”.
  • Tā ir interaktīva Latvijas karte, kurā ir redzami steidzamās medicīniskās palīdzības punkti un slimnīcas, kur iedzīvotāji paši var vērsties pēkšņu saslimšanu, traumu un citu akūtu veselības problēmu gadījumos. Kartē var redzēt arī šo iestāžu sniegtos pakalpojumus un darbalaikus.
  • Lietotne piedāvā iespēju piezvanīt uz tuvākās vai jebkuras citas lietotnē atrodamās ārstniecības iestādes kontakttālruni vai arī no Tavas atrašanās vietās kartē redzēt maršrutu, kas ļaus nokļūt līdz tai.

Lietotne dod iespēju pārraidīt GPS datus, izsaucot mediķus dzīvībai kritiskās situācijās

  • Ar lietotnes starpniecību, zvanot uz ārkārtas tālruni 113, ir iespējams izsaukt neatliekamo medicīnisko palīdzību, reizē ar zvanu nosūtot dispečeram savas atrašanās vietas GPS datus.
  • Sevišķi būtiski tas ir, cilvēkam atrodoties nepazīstamās vai mazapdzīvotās vietās, kur nav iespējams nosaukt adresi vai apkārt nav atpazīstamu orientieru, piemēram, kādas mājas, veikals, pieturvieta, degvielas uzpildes stacija u.c., ko varētu minēt dispečeram.  
  • Šī lietotne var kļūt par neatsveramu palīgu – sevišķi vasarā, gan ogotājiem un sēņotājiem, kuri nereti apmaldās mežos, gan arī atvaļinājumu baudītājiem, apceļojot Latviju.
  • Jāatceras gan, ka nosūtītie GPS dati ir tikai palīgs atrašanās vietas precizēšanai. Tie neaizstāj sarunu ar dispečeru. Savukārt atrašanās vietas datu precizitāte ir atkarīga no viedtālruņa operētājsistēmas, tālruņa iestatījumiem, kā arī GPS satelītu pieslēguma aktivizēšanas.
  • Atceries – zvani uz ārkārtas tālruni 113 tad, ja apdraudēta Tava vai līdzcilvēku dzīvība, citos gadījumos izmanto lietotnē atrodamo “Medpunktu karti” vai ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni.

Lejupielādē lietotni eVeselībasPunkts bez maksas

  • Lai viedtālrunī lietotni lejuplādētu un izmantotu, nepieciešama kāda no ierīcēm, kurās darbojas operētājsistēma iOS 7.0, Android 1.6 vai jaunākas to versijas. Lietotne atrašanās vietu nosaka ar GPS, tāpēc ierīcē jābūt iespējotam GPS pakalpojumam vai funkcijai “Mana atrašanās vieta”.

eVeselībasPunkts ir pieejama arī angļu un krievu valodās.

Lejuplādē to šeit:

Google Play veikalā http://bit.ly/297SBdc

Apple Appstore http://bit.ly/1Cjri5Z

Windows Phone store http://bit.ly/1CA3CxJ

Windows Phone lietotāju informācijai – mobilā lietotne Tev dod iespēju zvanīt uz ārkārtas tālruni 113, savam ģimenes ārstam un uz ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni, bet sadaļa “Medpunktu karte” šobrīd nav pieejama.

Lietotnes izstrādātājs ir SIA “Meditec”.

Informācijas avots: Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests