Rosina novirzīt Zāļu valsts aģentūras ieņēmumus kompensējamo medikamentu apmaksai

Rosina novirzīt Zāļu valsts aģentūras ieņēmumus kompensējamo medikamentu apmaksai

28.07.2016
  • 28.jūlijā, Valsts sekretāru sanāksmē tika izskatīts Veselības ministrijas izstrādātais rīkojuma projekts „Par Zāļu valsts aģentūras 2016. gada budžeta apstiprināšanu”, kas paredz līdzekļu atlikumu uz 2016.gada 1.janvāri 1, 6 miljonu eiro apmērā no Zāļu valsts aģentūras maksas pakalpojumiem un citiem pašu ieņēmumiem  novirzīt kompensējamo medikamentu un materiālu apmaksai.
  • Zāļu iegādes kompensācijas sistēma nodrošina pacientiem iespēju saņemt smagu, hronisku slimību ārstēšanai nepieciešamos medikamentus, taču šobrīd 5 mēnešu izpilde ir lielāka nekā bija plānots, tāpēc ir radies deficīts, ko nepieciešams laicīgi segt. Tā kā veselības aprūpes sistēmas ietvaros finanšu līdzekļi kompensējamo medikamentu nodrošināšanai nav atrodami, papildu finanšu līdzekļus paredzēts gūt no ieņēmumiem par Zāļu valsts aģentūras sniegtajiem maksas pakalpojumiem. Aprēķināts, ka par 1, 6 miljons eiro varēs nodrošināt medikamentu izdevumu kompensāciju 15 740 pacientiem.
  • Katru gadu pilnā apmērā vai daļēji apmaksāti medikamenti no valsts budžeta tiek nodrošināti vairāk nekā 600 tūkstošiem pacientu (2015.gadā – 647 tūkstošiem pacientu). Katru gadu pacientu skaits, kam jānodrošina valsts kompensējamie medikamenti un medicīnas ierīces, pieaug. 

Informācijas avots: Veselības ministrija