Pārrunā ģimenes ārstu darba apmaksas jautājumus

Pārrunā ģimenes ārstu darba apmaksas jautājumus

29.07.2016
  • 28.jūlijā veselības ministre Anda Čakša tikai ar Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas un Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijas vadību, lai pārrunātu jautājumu par ģimenes ārstu darba apmaksas pilnveidošanu.
  • Tikšanās laikā ģimenes ārstu asociāciju vadība tika iepazīstināta ar ministrijas piedāvātajiem priekšlikumiem kapitācijas* naudas aprēķināšanā, kas ietver aktualizētu katra ietilpstošā elementa izmaksas. 
  • Tāpat tika pārrunāti arī jautājumi par darba kvalitātes novērtējuma sistēmas izveidi, kas būtu kā papildu maksājums ģimenes ārstu praksei, nevis ieturēts finansējums no kopējās kapitācijas naudas, kas kvalitātes kritēriju izpildes rezultātā tiek izmaksāts ģimenes ārsta praksei.
  • Ģimenes ārstu asociāciju vadība arī aktualizēja problēmu par cilvēkresursu nodrošinājumu un paaudžu nomaiņu primārajā veselības aprūpē, kā arī tika diskutēts par atbalstu jaunu prakšu atvēršanai.  

*Kapitācijas nauda – finansējums, kas tiek maksāts, lai būtu nodrošināts ģimenes ārsta prakses darbs. Tas ietver finansējumu prakses uzturēšanai, atalgojumu personālam, medicīniskā aprīkojuma nodrošinājumu u.c. 

Informācijas avots: Veselības ministrija