Jelgavas Glābējsilītē pirmo reizi ielikts bērns

Jelgavas Glābējsilītē pirmo reizi ielikts bērns

22.08.2016

  • 22. augustā plkst. 6.55 Jelgavas pilsētas slimnīcas teritorijā esošajā Glābējsilītē atstāta meitenīte. Pēc ārstu apskates secināts, ka meitenīte dzimusi laikā no 21. līdz 22. augustam. Meitenītes svars ir 3.150 kg un augums 49 cm, bērniņa veselības stāvoklis novērtēts kā labs.
  • Par notikušo informētas atbildīgās institūcijas, patlaban norit visu nepieciešamo dokumentu sakārtošana.
  • Šis ir pirmais bērniņš, kurš ielikts Jelgavas pilsētas slimnīcas Glābējsilītē, kura tika izveidota 2014. gada 29. augustā.
  • Jelgavas projekta lieldraugs un ģenerālsponsors ir Ceļu būvniecības sabiedrība IGATE.
  • Māris Peilāns, Jelgavas Glābējsilītes mecenāts, IGATE īpašnieks: “Brīdī, kad pirms diviem gadiem atklājām Glābējsilīti Jelgavā visi cerējām, ka tā vienmēr būs tukša, jo nevienam cilvēkam nebūs tik grūti un smagi, lai to izmantotu. Tomēr dzīve parādīja pretējo – ir kāda sieviete, kuras sāpi neviens nepamanīja un viņas lēmums bija atstāt savu bērniņu Glābējsilītē, lai par viņu rūpētos kāds cits. Kas bija patiesie šī soļa iemesli mēs nezinām, un visticamākais, ka nekad neuzzināsim. Nenosodīsim, bet cerēsim, ka šis solis ir bērna labā un atradīsies mīloša ģimene, kas rūpēsies par šo mazulīti un lolos viņu visu dzīvi.”
  • Kopš 2009. gada Latvijā izveidotas astoņas Baby Box jeb Glābējsilītes, un izglābtas 36 bērnu dzīvības. Tā ir īpaša vieta, kur vecāki, dažādu apstākļu spiesti, var anonīmi atteikties no sava mazuļa. Pašlaik Glābējsilīte ir Rīgā, Ventspilī, Liepājā, Valmierā, Madonā, Rēzeknē,  Daugavpilī un Jelgavā.
  • Projekts “Glābējsilīte” Latvijā tiek īstenots sadarbībā ar Latvijas Bērnu fondu.

Plašāka informācija:

Laura Zvirbule, 29205454, [email protected]