Par veselības ministres tikšanos ar pacientu organizācijas „SUSTENTO” vadību

Par veselības ministres tikšanos ar pacientu organizācijas „SUSTENTO” vadību

25.08.2016
  • Trešdien, 24.augustā, veselības ministre Anda Čakša tikās ar Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācijas “SUSTENTO” valdes priekšsēdētāju Guntu Anču un organizācijas veselības politikas koordinatori Ivetu Neimani, lai pārrunātu aktuālos jautājumus veselības nozarē.
  • Tikšanās laikā veselības ministre Anda Čakša informēja par Ministru kabinetā lemto attiecībā uz papildu finansējumu veselības nozarei 2017.gada budžetā. Jau ziņots, ka nākamā gada budžetā paredzēts papildu 10 miljonu eiro finansējums ambulatoro un stacionāro veselības aprūpes pakalpojumu pieejamības nodrošināšanai, kas ir būtiski mazāk par Veselības ministrijas pieprasīto (75,6 miljoni eiro). Papildu 6 miljoni eiro ir novirzīti nozarei saistībā ar minimālas darba algas palielināšanu. Anda Čakša arī uzsvēra, ka veselības nozarei ir solīts novirzīt arī papildu 34,3 miljonus eiro saistībā ar Eiropas Komisijas pieļauto budžeta deficīta palielinājumu par 0,1% reformu īstenošanai veselības nozarē.
  • SUSTENTO valdes priekšsēdētāja Gunta Anča informēja, ka pacientu organizācijas nevar būt apmierinātas ar šādu nozares finansējumu, kas joprojām būtiski atpaliek no Pasaules Veselības organizācijas atzītā minimālā standarta – 12% no valsts kopējā budžeta -, kas ļauj izveidot efektīvu veselības aprūpes sistēmu, novēršot vai attālinot pacientu nāves atbilstoši 21.gadsimta veselības aprūpes iespējām. Līdz ar to pacientu organizācija veiks aktivitātes, lai pievērstu sabiedrības uzmanību Latvijā pastāvošajai problēmai – nepietiekamam veselības aprūpes nodrošinājumam. 
  • Tāpat tikšanās laikā tika pārrunāti arī jautājumi par sabiedrības veselības veicināšanas un slimību profilakses jautājumiem, kur nozīmīgs resurss īpaši hronisko pacientu izglītošanā ir pacientu sabiedriskās organizācijas. Veselības ministre Anda Čakša uzklausīja SUSTENTO vadības redzējumu par pacientu organizāciju mērķtiecīgu iesaisti hronisko pacientu izglītošanā, paužot atbalstu sabiedriskajām organizācijām kā zinošam palīgam valsts izvirzīto mērķu sasniegšanā. 

Informācijas avots: Veselības ministrija