Sāks darbu pie pacientu plūsmas sakārtošanas slimnīcu uzņemšanas nodaļās

Sāks darbu pie pacientu plūsmas sakārtošanas slimnīcu uzņemšanas nodaļās

07.09.2016
  • 7.septembrī, veselības ministre Anda Čakša tikās ar Neatliekamās medicīniskās palīdzības (NMP) dienestu, Klīnisko universitātes slimnīcu, kā arī Nacionālā veselības dienesta un Veselības inspekcijas pārstāvjiem, lai pārrunātu jautājumus par pacientu hospitalizācijas kārtību slimnīcu uzņemšanas nodaļās. 
  • Uzklausot slimnīcu pārstāvju viedokļus, kā arī NMP dienesta sniegto informāciju, veselības ministre Anda Čakša piekrita, ka šobrīd noslodze slimnīcu uzņemšanas nodaļās ir pārāk liela, ņemot vērā, ka uz uzņemšanas nodaļām nereti tiek vesti pacienti, kuru dzīvībai nedraud briesmas. 
  • Ministre uzsvēra, ka ir jāpārvērtē kritēriji, kādos gadījumos pacients ir jāved uz slimnīcu, kādos – ir iespējama aprūpe pacienta dzīvesvietā izsaukuma laikā un kādos gadījumos ir jāstiprina citi veselības aprūpes posmi, lai pacientu aprūpe tiktu nodrošināta ambulatori un nebūtu nepieciešama stacionāra aprūpe. Sanāksmes dalībnieki arī vienojās, ka ir nepieciešams izstrādāt noteiktas vadlīnijas, atbilstoši kurām pie noteiktiem simptomiem tiek sniegti pakalpojumi un veikti izmeklējumi slimnīcu uzņemšanas nodaļās.  
  • Tāpat sanāksmes laikā tika apspriesti gadījumi, kad pacienti sarežģītu diagnožu dēļ tiek pārvesti no lokālajām un reģionālajām ārstniecības iestādēm uz Klīniskajām universitātes slimnīcām. 
  • Sanāksmes noslēgumā veselības ministre Anda Čakša uzdeva slimnīcām apkopot to visbiežāko pacientu diagnožu sarakstu, kas varētu tikt ārstētas ambulatori, taču pacienti ar šīm diagnozēm nonāk slimnīcu neatliekamās medicīniskās palīdzības uzņemšanas nodaļās, savukārt NMP dienestam sagatavot datus par tiem pacientiem, kas pēc izsaukuma tiek vesti uz slimnīcu, kā arī slimnīcām un NMP dienestam apkopot datus par pacientu pārvešanu no reģionālajām ārstniecības iestādēm uz universitātes slimnīcām. 
  • Ministre kopā ar slimnīcu pārstāvjiem un NMP dienestu vienojās tuvākajā laikā tikties, lai uzsāktu darbu pie pacientu plūsmas sakārtošanas slimnīcu uzņemšanas nodaļās. 

Informācijas avots: Veselības ministrija