Saeimā notiks diskusija par onkoloģiju

Saeimā notiks diskusija par onkoloģiju

12.09.2016

  • Saeimas Sabiedrības veselības apakškomisija un Onkoloģijas pacientu atbalsta deputātu grupa otrdien, 13. septembrī, kopīgi rīko publisku apaļā galda diskusiju par onkoloģiju. Uz apaļā galda diskusiju aicināti nozares eksperti, onkoloģisko pacientu organizāciju, Veselības ministrijas un masu mediju pārstāvji, lai noskaidrotu jaunākās tendences Eiropā onkoloģisko slimību ierobežošanā un situāciju Latvijā.
  • “Onkoloģija – proti, mērķis samazināt Latvijas iedzīvotāju saslimstību ar onkoloģiskām slimībām un mirstību no tām – ir pasludināta par vienu no galvenajām veselības aprūpes prioritātēm. Vienlaikus gan ārsti onkologi, gan pacientu organizācijas ir paudušas neapmierinātību par pārāk lēnajiem uzlabojumiem. Onkoloģisko slimību diagnosticēšanas un ārstēšanas ziņā ievērojami atpaliekam no mūsu kaimiņvalstīm, Lietuvas un Igaunijas. Apaļā galda diskusijā ar nozares ekspertiem, onkoloģisko pacientu organizācijām un Veselības ministrijas pārstāvjiem centīsimies nonākt pie vienota kopsaucēja par onkoloģiju kā veselības aprūpes prioritāti,” pauž Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas Sabiedrības veselības apakškomisijas priekšsēdētājs un Onkoloģijas pacientu atbalsta deputātu grupas vadītājs Ražuks, uzsverot, ka diskusija šobrīd ir īpaši nozīmīga, jo ceturtdien, 15. septembrī, notiks Saeimas balsojums par Onkoloģisko pacientu organizāciju alianses iniciatīvu “Lai vēzis būtu ārstējama slimība” papildus 10 miljonu EUR piešķiršanai onkoloģijai.

Masu informācijas saziņas līdzekļu ievērībai!

  • Lūdzu, par dalību apaļā galda diskusijā informējiet līdz 12. septembrim, sazinoties ar Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas Sabiedrības veselības apakškomisijas sekretāri, sūtot e-pastu uz vera.bankovska@saeima.lv vai zvanot uz tālruni 67087371.

Papildu informācija:

Romualds Ražuks

Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas

Sabiedrības veselības apakškomisijas priekšsēdētājs

Onkoloģijas pacientu atbalsta deputātu grupas vadītājs

E-pasts: romualds.razuks@saeima.lv

Tālruņa nr.: 29289184