Veselības ministre Eiropas Reģionālajā komitejā uzsver reproduktīvās veselības aprūpes nozīmi

Veselības ministre Eiropas Reģionālajā komitejā uzsver reproduktīvās veselības aprūpes nozīmi

14.09.2016
  • 12. un 13.septembrī veselības ministre Anda Čakša piedalījās Pasaules Veselības organizācijas Eiropas Reģionālās komitejas 66.sesijā. 
  • 12. un 13.septembrī veselības ministre Anda Čakša Kopenhāgenā, Dānijā,  piedalījās Pasaules Veselības organizācijas (PVO) Eiropas Reģionālās komitejas* 66.sesijā, kuras laikā tiek diskutēts par aktuāliem jautājumiem sabiedrības veselības jomā: neinfekcijas slimību profilaksi un kontroli,  seksuālās un reproduktīvās veselības uzlabošanu, patvēruma meklētāju un imigrantu veselības aprūpi un citiem jautājumiem. 
  • Komitejas laikā veselības ministre Anda Čakša tikās ar PVO Eiropas Reģionālā biroja direktori Zuzannu Jakobu (Zsuzsanna Jakab). Tikšanās laikā ministre pateicās par līdz šim saņemto atbalstu un pārrunāja prioritātes veselības aprūpes jomā. PVO Eiropas Reģionālā biroja direktore Zuzanna Jakoba deva solījumu arī turpmāk sniegt gan tehnisku atbalstu, gan ekspertīzi veselības jomās, kas ir aktuālas Latvijai. 
  • Komitejas laikā diskusijā par rīcības plānu seksuālās un reproduktīvās veselības uzlabošanai veselības ministre uzstājās ar runu, kurā uzsvēra efektīvas un kvalitatīvas iedzīvotāju reproduktīvās veselības aprūpes nozīmi dzimstības paaugstināšanai un veselas jaunās paaudzes radīšanai. 
  • Veselības ministre Anda Čakša: „Mātes un bērna mirstība un slimības ir viens no būtiskākajiem indikatoriem, kas raksturo kopējo sabiedrības veselības sistēmu valstī. Ņemot vērā šos rādītājus, mēs varam izvērtēt sabiedrības veselības un reproduktīvās veselības aprūpes pieejamību un kvalitāti. Mātes un bērna veselība ir Veselības ministrijas prioritāte Latvijā. Mūsu mērķis ir samazināt neinfekciju slimību izplatību, ko izraisa tādi riska faktori kā neveselīga diēta un sēdošs dzīvesveids. Mēs visi arī zinām, ka smēķēšanai, alkohola, narkotiku un citu atkarību izraisošu vielu patērēšanai ir izteikti negatīva ietekme uz grūtnieces un augļa veselību. Bērna veselība ir lielā mērā atkarīga no mātes veselības, – dzīvesveida un ieradumiem grūtniecības laikā.”

*PVO Eiropas Reģionālā komiteja ir lēmējinstitūcija, kurā 53 Eiropas valstu pārstāvji reizi gadā tiekas, lai pārrunātu aktualitātes sabiedrības veselības jomā, diskutētu par īstenotajām politikas iniciatīvām, prioritārajiem darbības virzieniem un citiem jautājumiem 

Informācijas avots: Veselības ministrija