Konferencē diskutēs par veselības aprūpes reformām un finansēšanas modeļiem Latvijā

Konferencē diskutēs par veselības aprūpes reformām un finansēšanas modeļiem Latvijā

19.09.2016
  • Lai diskutētu par iespējamajiem veselības aprūpes finansēšanas modeļiem, to ieguvumiem un vājajām pusēm, un iezīmētu to veselības aprūpes politikas virzienu, kas būtu pareizākais, raugoties no sabiedrības viedokļa, trešdien, 21.septembrī, Latvijas Universitātes Mazajā aulā norisināsies konference „Veselības aprūpes sistēma Latvijā – strukturālās reformas un finansēšanas modeļi”*. Konferencē aicināti piedalīties nozares profesionāļi, eksperti, pacientu organizāciju pārstāvji un politiķi. 
  • Konferences laikā savu redzējumu par veselības aprūpes sistēmu un finansēšanu Latvijā sniegs Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) Veselības nodaļas vadītāja Frančeska Kolombo, Pasaules Veselības organizācijas Barselonas biroja veselības sistēmu stiprināšanai vadītājs Tamāšs Evetovits, kā arī jomas eksperti Latvijā – Veselības ministrijas valsts sekretārs Kārlis Ketners, Latvijas Bankas Monetārās politikas pārvaldes vadītājs Uldis Rutkaste, Latvijas Ārstu biedrības prezidents Pēteris Apinis, Veselības aprūpes un darba devēju asociācijas valdes priekšsēdētājs Māris Rēvalds un ģimenes ārste Alise Nicmane – Aišpure. 
  • Konferences otrajā daļā dalībnieki savos viedokļos par optimālo veselības aprūpes finansēšanas modeli dalīsies arī publiskā diskusijā. 

*Konferenci „Veselības aprūpes sistēma Latvijā – strukturālās reformas un finansēšanas modeļi” rīko Ministru prezidenta Māra Kučinska birojs sadarbībā ar Veselības ministriju un Latvijas Universitāti. 

Informācijas avots: Veselības ministrija