Par tikšanos ar Latvijas Slimnīcu biedrību

Par tikšanos ar Latvijas Slimnīcu biedrību

19.09.2016
  • 16.augustā, veselības ministre Anda Čakša tikās ar Latvijas Slimnīcu biedrību (LSB), lai pārrunātu aktuālos jautājumus veselības aprūpes nozārē.
  • Tikšanās laikā veselības ministre informēja LSB pārstāvjus par 2017.gadā plānoto finansējumu veselības nozarei. Jau ziņots, ka papildu finansējums paredzēts veselības aprūpes pakalpojumu pieejamības uzlabošanai, kā arī atalgojuma palielināšanai saistībā ar minimālās algas palielināšanu no 2017.gada 1.janvāra. Tāpat papildu 34 miljoni saistībā ar pieļaujamo budžeta deficīta palielinājumu paredzēti reformu īstenošanai veselības nozarē.
  • Akcentējot jautājumu par veselības aprūpes pakalpojumu pieejamības uzlabošanu jau šogad, veselības ministre Anda Čakša uzsvēra, ka jau no 1.oktobra tiks nodrošināta efektīvāka un savlaicīgāka to pacientu, kuriem ir medicīniski pamatotas aizdomas par ļaundabīgu audzēju, izmeklēšana un ārstēšanas uzsākšana, jo nepieciešamie diagnostiskie izmeklējumi tiks apmaksāti pēc fakta nevis ārstniecības iestāžu rīcībā esošo kvotu ietvaros.
  • Tāpat veselības ministre uzsvēra, ka šobrīd ir sagatavoti grozījumi Ministru kabineta noteikumos, kas nosaka veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtību, kas paredz ka Nacionālais veselības dienests (NVD), plānojot līgumu apjomu ar pakalpojumu sniedzējiem par valsts apmaksāto veselības pakalpojumu sniegšanu, izvērtēs faktisko pacientu plūsmu iepriekšējo 12, nevis 9 mēnešu garumā. Šāda kārtība uzlabos pacientu plūsmas organizēšanu gan NVD, gan katrai ārstniecības iestādei individuāli, plānojot pakalpojumu nodrošinājumu visa gada garumā. 
  • Tikšanās laikā tika pārrunāts arī jautājums par Pasaules Bankas veiktā pētījuma par ārstniecības iestāžu darbības apjomiem un veiktās aprūpes kvalitāti analīzi un tika panākta vienošanās, ka LSB savus komentārus iesniegs līdz 1.oktobrim.

Informācijas avots: Veselības ministrija