Salmonelozes uzliesmojuma epidemioloģiskā izmeklēšana

Salmonelozes uzliesmojuma epidemioloģiskā izmeklēšana

22.09.2016

  • Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) informē, ka laikā posmā no 8. līdz 22. septembrim ir reģistrēti 67 saslimšanas gadījumi bērniem, kuri apmeklē 13 pirmsskolas izglītības iestādes, no tiem, 56 bērniem diagnoze apstiprināta laboratoriski – ir izdalīta salmonella (S. Enteritidis). Šajās iestādēs bērnu ēdināšanu nodrošināja SIA “Kindercatering”.
  • Salmonelozes uzliesmojuma epidemioloģiskajā izmeklēšanā iegūtie dati liecina par infekcijas izplatīšanos alimentārā (inficēšanās, kas saistīta ar pārtiku) ceļā, lietojot uzturā uzņēmumā gatavotus ēdienus. Uz šādu iespējamību arī norada Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) konstatētie būtiskie higiēnas režīma pārkāpumi SIA “Kindercatering” virtuvē.
  • Kaut gan PVD ņemtajos pārtikas produktu un vides paraugos, laboratoriskās testēšanas rezultāti uz salmonellām bija negatīvi, tomēr salmonellu neesamība ir attiecināma tikai uz konkrētiem paraugiem, kas ņemti 13. septembrī (vairākas dienas pēc inficēšanās). Līdz ar to šie negatīvie rezultāti neizslēdz pārtikas produktu piesārņojumu laika posmā, kad notika bērnu inficēšanās.

Šobrīd turpinās saslimšanas gadījumu noteikšana.

Informācijas avots: Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC)