Tiešraide: Diskutēs par aktualitātēm reto slimību jomā

Tiešraide: Diskutēs par aktualitātēm reto slimību jomā

26.09.2016

 • Lai aktualizētu un rosinātu diskusiju par reto slimību diagnostiku un ārstēšanu, š.g. 30. septembrī plkst. 10:00 notiks preses konference – diskusija “Aktualitātes reto slimību jomā”. To organizē Latvijas Reto slimību speciālistu asociācija (RSSA), un tās vadītājs kardiologs Andris Skride norāda, ka pašlaik reto slimību nozare Latvijā attīstās pateicoties entuziastiem – valsts atbalsta nav.
 • Dr. Andris Skride atklāj, ka RSSA darba plānā kā pirmā prioritāte izvirzīta funkcionējoša reto slimību centra izveide, kur pacientam vienkopus būtu pieejami dažādu nozaru speciālisti reto slimību jomā: “Zinošu speciālistu kļūst arvien vairāk, jo dažādu nozaru ārsti regulāri apmeklē izglītojošus seminārus un citus pasākumus, kas veltīti reto slimību tematikai – bet, kad akūti jārisina reto slimību pacienta problēma, nezinām pie kā vērsties!”
 • Lai risinātu aktuālos nozares jautājumus, RSSA organizētajā preses konferencē tiks diskutēts par jau paveikto un nākotnē darāmo reto slimību jomā, kā arī iniciatīvas “Par ārstēšanas pieejamību reto slimību pacientiem” virzību. 
 • Preses konference – diskusija “Aktualitātes reto slimību jomā” notiks š.g. 30. septembrī plkst. 10:00 – 11:00 P.Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā, Antonijas ielā 1.

Preses konferences – diskusijas dalībnieki:

 • Andris Skride, kardiologs, Latvijas Reto slimību speciālistu asociācija;
 • Ainārs Rudzītis, kardiologs, Reto slimību izpētes fonds;
 • Ieva Mālniece, Medicīniskās ģenētikas un prenatālās diagnostikas klīnikas vadītāja;
 • LR Veselības ministrijas pārstāvis;
 • Diskusijā piedalīsies arī biedrības ģenētiski pārmantoto slimību pacientiem un līdzcilvēkiem SAKNES vadītājs Juris Beikmanis un Latvijas Reto slimību alianses pārstāvis.
 • Preses konferences aktualitāte ir saistīta arī ar to, ka 2016.gada 1.oktobrī notiks Latvijas Pirmā reto slimību konference, kuru RSSA rīko sadarbībā ar Rīgas Stradiņa universitāti.
 • “Mūs, konferences organizētājus, iepriecina un pat pārsteidz speciālistu interese par reto slimību jomu – konference pulcēs vairāk kā 500 dalībniekus no visas Latvijas. Sākotnēji plānojām rīkot mazāka izmēra konferenci, bet lielā interese no dalībnieku puses mūs pārliecināja, ka konference jāveido maksimāli pieejama tiem, kuriem ir vēlme uzzināt par balto plankumu Latvijas medicīnā – retajām slimībām. Ikviens apmeklētājs konferencē iegūs vispārīgas zināšanas par retajām slimībām un to diagnostikas un ārstēšanas iespējām Latvijā. Runāsim arī par to, kādas retās slimības ir diagnosticētas Latvijas pacientiem, kā tās ārstējam un citiem jautājumiem,” stāsta dr.Andris Skride.
 • “Pateicoties ārstu zināšanām un pieejamajām izmeklējumu metodēm, šodien mēs varam diagnosticēt tās slimības, no kurām cilvēki agrāk nomira, taču neviens nezināja –  kāpēc? Un šodien vairākas retās slimības ir iespējams ne vien diagnosticēt, bet arī ārstēt, sniedzot cilvēkam iespēju pilnvērtīgi dzīvot līdz sirmam vecumam,” norāda dakteris.
 • “Latvijas Pirmā reto slimību konference ” norisināsies  2016.gada 1.oktobrī, Rīgas Stradiņa Universitātes aulā,  Dzirciema ielā 16, Rīgā.

Plašāka informācija par 30.septembra preses konferenci – diskusiju:

Edīte Kaņepāja – Vanaga, edite@divigani.lv, 29433750.

 Plašāka informācija par 1. oktobra konferenci – RSSA mājas lapā: http://www.rssa.lv/pirma-reto-slimibu-konference/