Jaunākais izdevuma ”Cito!” numurs

Jaunākais izdevuma ”Cito!” numurs

10.10.2016

  • Informējam, ka šodien ir iznācis Zāļu valsts aģentūras (ZVA) informatīvā izdevuma ārstiem, farmaceitiem un citiem veselības aprūpes speciālistiem ”Cito!” jaunākais numurs (3/2016(66)), kas ir pieejams elektroniski Zāļu valsts aģentūras mājaslapas sadaļā “Publikācijas”.
  • Šai izdevuma numurā lasiet Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Pacientu drošības sistēmas vadītājas Evijas Palčejas rakstu “Riska vadība klīniskā jomā – drošu klīnisko prakšu ieviešana”, kurā autore informē par labo prakšu ieviešanai, tai skaitā drošai zāļu ordinēšanai, veltītu diskusiju Zagrebā.
  • Izdevumā ziņojam arī par Eiropas Zāļu aģentūras (EMA) izveidoto īpašo medicīnisko notikumu (Designated Medical Events) sarakstu, ko farmakovigilances darbību veikšanā izmanto EMA un Eiropas Ekonomikas zonas valstu zāļu aģentūras, lai identificētu noteiktus drošuma signālus zāļu blakņu ziņojumos. Informējam, ka Pasaules Veselības organizācijas analītiskā ziņojumā “VigiGradeTM – Completeness score Latvia” atzinīgi vērtēta ZVA zāļu drošuma speciālistu sniegto datu kvalitāte starptautiskā zāļu blakņu datubāzē. “Cito!” jaunākajā numurā arī aicinām ziņot par pamanītām zāļu blaknēm un par negadījumiem ar medicīniskām ierīcēm! Kā allaž ”Cito!” ievietota veidlapa “Ārstniecības personas, farmaceita ziņojums par zāļu blakusparādību”.
  • Izdevums drukātā formātā būs pieejams Zāļu valsts aģentūrā (11. kabinetā) oktobra vidū.

Vairāk par informatīvo izdevumu “Cito!” lasiet ZVA mājaslapas sadaļā “Publikācijas” > “Cito!” .

Informācijas avots: Zāļu valsts aģentūra