Ar Latvijas pieredzi vienota NMP dienesta izveidošanā un darba organizācijā vēlas iepazīties Moldovas Republikas ārkārtas dienesta pārstāvji

Ar Latvijas pieredzi vienota NMP dienesta izveidošanā un darba organizācijā vēlas iepazīties Moldovas Republikas ārkārtas dienesta pārstāvji

14.10.2016

  • Pirmdien, 17.oktobrī, NMP dienestu apmeklēs Moldovas Republikas Pirmsslimnīcas neatliekamās palīdzības nacionālā centra pārstāvji, lai iepazītu Latvijas pieredzi vienota NMP dienesta izveidošanā un darba organizācijā. 
  • Pieredzes apmaiņas vizītē Latvijā ieradīsies šī centra vadības pārstāvji, kuri atbildīgi par plānošanas un stratēģiskās attīstības jautājumiem, dispečerdienesta darbu, kā arī informāciju tehnoloģiju un telemedicīnas jautājumiem. 
  • NMP dienesta direktore Sarmīte Villere uzsver: „Kopš valdības lēmuma izveidot mūsu valstī vienotu Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu pagājuši nepilni astoņi gadi. Šajā laikā ir paveikts ļoti daudz, lai visā Latvijā nodrošinātu iedzīvotājiem vienlīdz kvalitatīvu neatliekamo medicīnisko palīdzību pirmsslimnīcas posmā. Un ir liels gandarījums, ka mūsu pieredze arī ārvalstīs tur notiekošo veselības aprūpes reformu kontekstā ir atzīta par ļoti veiksmīgu un tiek atzinīgi novērtēta”. 
  • Moldovas pārstāvji vizītes laikā apmeklēs NMP dienestu Rīgā – iepazīsies ar Operatīvās vadības centra darbu (ārkārtas tālruņa ‘113’ dispečercentru), kur tiek pieņemti neatliekamās medicīniskās palīdzības izsaukumi no iedzīvotājiem un no kurienes izsaukumos tiek vadītas brigādes. Tāpat viesi iepazīsies ar Medicīniskās kvalifikācijas un mācību centru, kas nodrošina brigāžu un dispečercentra personāla apmācību un kvalifikācijas pilnveidošanu, kā arī aplūkos brigāžu aprīkojumu un operatīvo transportu.
  • Vizītes laikā NMP dienesta vadība iepazīstinās delegāciju ar pirmsslimnīcas neatliekamās medicīniskās palīdzības sistēmu Latvijā, vienotaNMP dienesta izveidošanas procesu un NMP dienesta darbības organizāciju šobrīd. 
  • Daloties ar Latvijas pieredzi vienota NMP dienesta izveidē un darbībā, jau iepriekš NMP dienests ir uzņēmis citu valstu veselības aprūpes institūciju un operatīvo dienestu pārstāvjus, tostarp no Francijas, Horvātijas, Vācijas, Baltkrievijas, Igaunijas, Lietuvas, Eiropas ārkārtas tālruņa 112 asociācijas Briselē u.c.

Informācijas avots: Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests